PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Prezes Tesco: 2011 rok będzie dobry dla handlu

Autor: portalspozywczy.pl 24 stycznia 2011 15:25

Ryszard Tomaszewski, prezes Tesco Polska pytany o perspektywy dla polskiego handlu na 2011 r. powiedział, że prognozowanie nt. sytuacji w handlu na bieżący rok jest trudne ze względu na niestabilność europejskiej gospodarki. Ewentualne problemy krajów wewnątrz UE mogą mieć duży wpływ na sytuację w naszym kraju.

Według prezesa Tesco, nasz kraj jest w dość specyficznej sytuacji, jednak na 2011 rok nie przewiduje on jakichś olbrzymich perturbacji i zmian. - Nie ma podstaw do złych prognoz, szczególnie w przypadku handlu, który mocno się w Polsce rozwija. Sądzę, że dla branży handlowej będzie to dobry rok. Potwierdza to także sytuacja polityczna - rząd w obawie przegranych wyborów nie wprowadzi cięć żadnych wydatków - wyjaśnia Ryszard Tomaszewski.

- Jeśli chodzi o rok 2011 to jestem jednak optymistą i zakładam wzrost PKB o około 4 proc. Nie przewiduję też żadnych wahań w zachowaniu konsumentów, a bezrobocie jest w miarę stabilne. Dla gospodarki dobre będzie także otwarcie niemieckiej granicy dla polskich pracowników, którzy zaczną więcej zarabiać. Sporo powyżej inflacji rośnie też płaca minimalna - wylicza Ryszard Tomaszewski.

Jednocześnie prezes Tesco zaznacza: - Uważam też, że to 2012 r. będzie dla Polski ogromnym wyzwaniem. Nowy rząd, który powstanie po tegorocznych wyborach parlamentarnych będzie musiał podejmować trudne decyzje w sprawie ograniczenia deficytu budżetowego. Mogą to być np. cięcia wydatków socjalnych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,55

  • Min

    1,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane