PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Prezes Tesco: Kto postawi na cenę, jakość i standardy obsługi zaliczy 2014 rok do udanych

www.portalspozywczy.pl 6 marca 2014 20:44

W dobie „kryzysu" sieci handlowe, w tym Tesco Polska, postawiły na handel w internecie, a także na marki własne. Taki trend będzie kontynuowany w 2014 roku, który będzie rokiem pełnym wyzwań dla sieci handlowych - ocenia Ryszard Tomaszewski, prezes Tesco Polska.

- Z roku 2013, poza odmienianym przez wszystkie przypadki słowem "kryzys", zapamiętamy dwa ważne trendy. Jednym z nich jest oczywiście handel z wykorzystaniem Internetu - model robienia zakupów, który stał się realnie dostępny dla Polaków. Poszerzyliśmy zasięg usługi Tesco Ezakupy do 27 proc. populacji naszego kraju - mówi Ryszard Tomaszewski.

- Drugim ważnym trendem jest mocne postawienie przez sieci handlowe na marki własne, czego efekty widzimy już dziś w rosnących udziałach private label w całym rynku spożywczym. Tesco, ale i inne sieci handlowe, zainwestowały w rozwój produktów, wsparcie marketingowe i komunikację do klientów. Przykładem jest tu oczywiście nasza współpraca z Robertem Makłowiczem - dodaje.
Jego zdaniem rok 2014 będzie pełen wyzwań dla sieci handlowych.
- Kontynuację tych trendów zauważymy oczywiście także w 2014 roku, który będzie rokiem pełnym wyzwań dla sieci handlowych. I już nie tyle przez sam kryzys, co ze względu na nowe oczekiwania klientów, które wymusiła właśnie sytuacja ekonomiczna gospodarstw domowych - podkreśla Tomaszewski.

- Kto skroi ofertę, która idealnie trafi w potrzeby klientów, kto równie mocno postawi na cenę, jakość i standardy obsługi klienta - ten zaliczy rok 2014 do udanych - dodaje.
Obecnie udział towarów private label w ogólnej sprzedaży polskich sklepów Tesco to ok. 20 proc. Sprzedaż produktów pod marką własną Tesco rośnie w tempie kilku proc. rocznie, a w kolejnych latach udział private label będzie rósł w podobnym tempie.
Od pewnego czasu w sklepach Tesco dostępne są już pierwsze produkty Value w nowej szacie graficznej. Obecnie seria obejmuje około 20 linii, m.in. mleko, makarony, ryż, olej i chipsy. Odświeżenie wizerunku najtańszych produktów to element strategii rynkowej, która ma przyciągnąć do sklepów Tesco klientów, którzy oczekują najniższej ceny. Wprowadzane zmiany mają na celu zwiększenie atrakcyjności najtańszych produktów w sklepach Tesco.
Oprócz towarów private label z najniższej półki cenowej, Tesco rozwija równocześnie asortyment produktów z półki średniej, których jakość jest porównywalna z tzw. wyrobami brandowymi. Władze sieci zapowiadają mocny rozwój marki własnej w kategorii produktów świeżych m.in. sałatek i innych produktów gotowych do spożycia.
Sieć sklepów Tesco zarządza w Polsce siecią ok. 450 sklepów w różnych formatach - od potężnych hipermarketów, po małe supermarkety osiedlowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • ble 2014-07-07 02:35:18

  piszemy jako pracownicy :( ale i tak chcę poznać bo znam Buzka to i ciebie poznam :)

 • była pracownica 2014-07-07 02:26:55

  masz tydzień prezes jeśli nie to wszyscy się dowiedzą co się dzieje w Tesko na Tarnowskich Górach

 • nowa 2014-07-07 01:54:16

  ja szara mysz wiem co zrobić :)

ZOBACZ WSZYSTKIE (11)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,59

 • Śr

  3,95

 • Min

  2,98

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane