Prezes Tesco: Przez zakaz handlu w niedziele pracę może stracić nawet 100 tys. ludzi (video)

Autor: www.dlahandlu.pl 6 czerwca 2013 11:06

Prezes Tesco: Przez zakaz handlu w niedziele pracę może stracić nawet 100 tys. ludzi (video)

Mówienie o tym, że niedzielny handel można nadrobić w sobotę czy poniedziałek jest bzdurą. W niedziele, kiedy ludzie mają więcej czasu i nie czują stresu, zupełnie inaczej robią zakupy. Kupują inne towary, niż w tygodniu. Gdy zamkniemy sklepy w niedzielę to nie 50, ale 100 tys. ludzi może stracić pracę - mówi portalowi dlahandlu.pl Ryszard Tomaszewski, prezes Tesco Polska.

- Dziwię się, że takie pomysły przychodzą komuś do głowy. Każdy z podstawową wiedzą ekonomiczną wie, że to właśnie handel napędza gospodarkę, on odpowiada za bogactwo kraju. Jestem za handlem 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Politycy powinni zachęcać ludzi do robienia zakupów i wydawania pieniędzy, ponieważ rozkręci to gospodarkę - wyjaśnia prezes Tesco.

Według prezesa Tesco, ludzie błędnie interpretują produkcję jako czynnik wzrostu gospodarczego, ponieważ finalnie to właśnie handel napędza gospodarkę.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • handlowiec 2013-06-12 21:25:36

  Kiedy debatowano nad zakazem handlu w święta - mówiono że stanie się tragedia, okazało się że Polacy potrafią zmienić przyzwyczajenia i zrobić zakupy przed świętami - nikt pracy nie stracił - jeśli zostanie zakazany handel w niedzielę, handel nie straci - tylko Hipermarkety - bo w tym czasie zyski będą czerpać "mali" rodzimi przedsiębiorcy.... i to boli "duże" korporacje.

 • b. prac sieci spec. HACCP 2013-06-07 16:21:39

  Co za brednie plecie ten 'prezes" jakie 100 tysięcy już, niedawno szacowano ok 30 tyś, ale poziom straszenia rośnie proporcjonalnie do strachu o swoje stołki prezesowskie lizusów-prezesów rodzimych i tych "nadanych z zagranicy". Czemu takich bredni p.Tomaszewski nie głosi w Tesko w Angli!!!!!!!. Ma MIRA rację sieci są zwolnione z podatków,utargi lokują zaraz tego samego dnia w swoich bankach zagranicznych bo taka jest polityka, wyzysku polskich pracowników,po to nas przyjęto do UE ( jestem za zjednoczoną Europą) ale na równych prawach -taki sam czas pracy-warunki,takie same wynagrodzenie jak w innych Krajach UE

 • s 2013-06-07 09:49:20

  no chyba normalne, że Rychu walczy o robotę, nie? dziwne raczej, że Angole ciągle tą bidę tolerują

ZOBACZ WSZYSTKIE (5)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  14,99

 • Śr

  9,36

 • Min

  6,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane