Prezes Tesco: widzimy zapotrzebowanie na sklepy w koncepcie up-marketowym

Autor: portalspozywczy.pl 20 maja 2011 11:01

Prezes Tesco: widzimy zapotrzebowanie na sklepy w koncepcie up-marketowym

Widzimy duże zapotrzebowanie na Supermarkety Tesco z w koncepcie up-marketowym, takim jaki otworzyliśmy w Błoniu pod Warszawą. Pomimo konkurencji sklepu Biedronka, który jest naprzeciwko naszej placówki, obrót sklepu Tesco po przeprofilowaniu wzrósł o 20 proc. Jest to dobra lokalizacja, ponieważ mieszka tam wielu zamożnych klientów - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Ryszard Tomaszewski, prezes Tesco Polska.

Testy nowego konceptu sklepu, który działa od kilku tygodni w Błoniu pod Warszawą będą trwały jeszcze 2-3 miesiące. - Chcemy zobaczyć na jakim poziomie sprzedaż się ustabilizuje i w jaki sposób klienci będą traktowali Supermarket Tesco w nowym koncepcie w dłuższej perspektywie - wyjaśnia Ryszard Tomaszewski. 

Z przeprowadzonych analiz wynika, że w naszym obecnym portfolio jest ok. 270 małych sklepów, 30-40 lokalizacji nadaje się na lokalizację up marketową - dodaje 

Prezes Tesco pytany, czy uruchomienie nowego konceptu supermarketów z towarami z wyższej półki oznacza, że z rynku może zniknąć szyld sklepów Savia odpowiedział, że „na dzień dzisiejszy nie ma podjętej takiej decyzji".
- Sklep w Błoniu pod szyldem Tesco ma podobne wzrosty, jak supermarket Savia (pod Poznaniem), i podobne obroty. Jeżeli test potwierdzi dobre wyniki nowego konceptu, to kolejne markety będziemy otwierać pod szyldem Supermarket Tesco - mówi prezes sieci.
Jednocześnie stwierdza: - Savia jest znaną siecią na południu kraju, natomiast nie miałoby większego sensu otwieranie sklepu pod tym szyldem np. w Gdańsku, gdzie nikt go nie zna.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 3405 2011-05-20 15:08:37

    Savia musi być

  • Lecę do Błonia 2011-05-20 11:30:06

    dowiem się może co to koncept up-marketowy. Po co używać słów których się nie rozumie? hę?

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9338

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane