PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Prezes Żabki: Chcemy wypracować nową strategię współpracy z naszymi dostawcami

Autor: portalspozywczy.pl 23 października 2012 08:19

Prezes Żabki: Chcemy wypracować nową strategię współpracy z naszymi dostawcami

Na temat planów ograniczenia asortymentu w sklepach sieci Żabka i Freshmarket - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Jacek Roszyk, prezes zarządu Żabka Polska.

Rozmowa z Jackiem Roszykiem, prezesem zarządu Żabka Polska została przeprowadzona pod koniec sierpnia 2012 r. i opublikowana we wrześniowym wydaniu magazynu Rynek Spożywczy. Obecnie publikujemy kolejny fragment wywiadu.


Żabka chce mocno ograniczyć asortyment.

Tak, to już postanowione. Teraz trzeba tylko wykonać technicznie to, co zostało ustalone w ramach decyzji strategicznych. Chcemy się pozycjonować jako sklep codziennych zakupów, a nie tylko zakupów impulsowych. Za taką zmianą marketingową musi iść zarządzanie poszczególnymi kategoriami. Cała strategia odnośnie tej kwestii jest już ustalona.

Jak wygląda kalendarz działań?

Do połowy września mamy zakończyć wszystkie prace i rozpocząć rozmowy z naszymi dostawcami, tak by wiedzieli, jakie produkty staną się strategiczne dla Żabki. Jest to właśnie nasza odpowiedź na zmieniające się oczekiwania rynkowe. Nadal chcemy pozostać dla dostawców strategicznym partnerem, który się rozwija i gwarantuje producentom marek brandowych wzrost sprzedaży nie tylko numeryczny, ale także ilościowy.

Liczba produktów ma spaść średnio do 1,3 tys., to górna granica?

Prace związane z ograniczeniem asortymentu i analizą poszczególnych kategorii zakończymy w połowie września. 1,3 tys. produktów to jedynie wywoławcza liczba. Dopiero po zakończeniu przeglądu będziemy mieli dokładne dane, dotyczące planowanych zmian. Jedno jest pewne, projekt zostanie zrealizowany. Oczywiście wspomniane "ograniczenia" rożnie będą wyglądały w zależności od formatu sklepu, bo inaczej asortyment będzie wyglądał we Freshmarkecie, a inaczej w Żabce, która ma 50 lub 100 mkw. powierzchni sprzedaży.

Czy już wiadomo ilu dostawcom Żabka będzie musiała podziękować za współpracę w związku z tymi zmianami?

Zanim będę mógł powiedzieć o szczegółach projektu, najpierw chciałbym je zakomunikować naszym dostawcom. Planujemy takie spotkanie na początku października, po zakończonych analizach asortymentu. Chcielibyśmy uczciwie porozmawiać z naszymi dostawcami i wypracować nową strategię współpracy, która uwzględniała będzie m.in. potrzeby naszego klienta. Są produkty, które nie będą mieściły się na półce dlatego, że klient tak decyduje, nie firma Żabka Polska. Część produktów po prostu słabiej się sprzedaje.

 • RYNEK 2012-10-23 18:10:36

  CZYLI PANIE I PANOWIE DOSTAWCY , ALBO BĘDZIECIE PRODUKOWAĆ DLA NAS POD NASZĄ MARKĄ I W NASZYCH NARZUCONYM WAM CENACH , ALBO WYPAD Z PÓŁKI . PANIE ROSZYK DEWIZĄ ŻABKI MIAŁO BYĆ SZYBKO ,BLISKO , ZE ŚWIEŻYM ASORTYMENTEM .NIECH PAN NIE PRÓBUJE ROBIĆ Z ŻABKI BIEDRONKI . WYSTARCZY JUŻ , ŻE MA PAN OD NICH CZŁOWIEKA .

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  19,20

 • Śr

  11,63

 • Min

  9,07

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane