PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Prezes Żabki: Koncept Freshmarket okazał się sukcesem, myślimy o nowym formacie

Autor: portalspozywczy.pl 7 grudnia 2011 18:18

Prezes Żabki: Koncept Freshmarket okazał się sukcesem, myślimy o nowym formacie

- Sukces Freshmarketu zachęcił nas do analiz mających na celu wypracowanie w przyszłości kolejnego formatu sklepu. Dostrzegamy niszę rynkową, w której będziemy chcieli zaistnieć w perspektywie trzech lat - zdradza w rozmowie z portalemspozywczym.pl Jacek Roszyk, prezes Żabka Polska.

Przez kolejne pięć lat Żabka chce otwierać ok. 350 sklepów Żabka i Freshmarket, niezależnie od tego co dzieje się na rynku. Co ciekawe, spółka chce zwiększyć liczbę otwarć supermarketów. - Zakładamy otwieranie 250 Żabek i 100 Freshmerketów, ale może zdarzyć się tak, że otworzymy więcej Freshmerketów, a mniej Żabek. W zależności od tego, jakiej wielkości lokalizacje będą dostępne - mówi prezes Żabki.

I dodaje: - Nasz Freshmarket to supermarkety convenience, w formule delikatesowej, nastawione na świeże produkty. Mamy duże nadzieje związane z rozwojem tej sieci m.in. dlatego, że ten sklep bardzo dobrze radzi sobie na rynku. Z punktu widzenia efektywności stopy zwrotu inwestycji, czy nawet czasu zwrotu inwestycji, generuje lepsze wyniki niż pojedynczy sklep Żabka.

Więcej w artykule: Prezes Żabka Polska: Wprowadzimy na polski rynek nowy format sklepu

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane