PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Prezes Żabki: Niezrzeszeni właściciele sklepów są w coraz trudniejszej sytuacji

Autor: portalspozywczy.pl 26 grudnia 2011 19:45

Projekt "Sklep za czynsz" to reakcja na to, co dzieje się na rynku handlowym w Polsce, pod względem zmian udziałów handlu wielkopowierzchniowego i małopowierzchniowego. Dzisiaj rynek jest podzielony niemal na pół między duże i małe sklepy. Ten program to także odpowiedź na współczesne problemy właścicieli małych sklepów spożywczych, tak własnych jak i franczyzowych - mówi Jacek Roszyk, prezes Żabka Polska.

Co roku kilka tysięcy osób jest zmuszonych zlikwidować własną działalność handlową. W zależności od źródła danych, każdego roku znika z rynku między 6, a 10 tys. placówek handlowych. To powoduje utratę źródła utrzymania dla właściciela i personelu takiego sklepu. Nasz projekt wpisuje się w dobre praktyki społeczne, ponieważ właściciel sklepu po podpisaniu z nami umowy nadal jest przedsiębiorcą, nadal może funkcjonować na bardzo przyzwoitych warunkach, które są ponad średnią rynkową. Przekazuje nam sklep w zamian za 10-letni czynsz uzależniony od potencjału lokalizacji. Oferujemy również zatrudnienie personelu, który pracował w placówce wcześniej, co powoduje, że bezrobocie nie rośnie. Program ma więc ważny wymiar społeczny- dodaje Jacek Roszyk.


Jak wyjaśnia prezes Żabki, niezrzeszeni właściciele sklepów spożywczych są w coraz trudniejszej sytuacji. Klientów zabierają im dyskonty i sieci wielkopowierzchniowe. Obroty spadają, brakuje pomysłów na rozwiązanie tych problemów oraz alternatywy na zmianę źródła dochodu. Rosną wymagania klientów wobec sklepów, w których robią zakupy. Niestety część handlowców nie jest w stanie samodzielnie sprostać tym oczekiwaniom. W polskim handlu dokonuje się zmiana pokoleniowa i niestety młodzi ludzie coraz częściej nie chcą przejąć rodzinnego biznesu, bo nie mają ochoty wstawać o 5 rano i jechać na giełdę towarową aby zaopatrzyć sklep, zaś rodzice nie mają już siły aby to robić.

Na to nakłada się sytuacja rynkowa, Według danych ok. 10 proc. małych handlowców to w zasadzie bankruci, którzy nie są w stanie opłacić kosztów działalności, czy zapłacić za towar. 80 proc. małych przedsiębiorców ma permanentne opóźnienia w płatnościach, problemy z cash flow i realizacją pozostałych zobowiązań.

- Z pomocą przychodzi Żabka, która na okres 10 lat chce wynajmować od handlowców sklep, poprowadzić go, a nawet zatrudnić obecnych pracowników. Właściciel sklepu nie ponosi żadnego ryzyka. Może właściwie wyjechać na dziesięcioletnie wakacje, nie tracąc dochodu. 
Podejmując współpracę z Żabką, dotychczasowy właściciel ma zapewniony comiesięczny dochód przez okres 10 lat. W tym czasie sieć poprowadzi - mówi Jacek Roszyk. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,96

  • Min

    2,24

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane