Prezes Żabki: Wszyscy mocno odczuwamy wzrost cen energii

Autor: portalspozywczy.pl 17 grudnia 2011 17:34

Wszystkie sieci bardzo mocno odczuwają wzrost cen energii elektrycznej, szczególnie że w obecnych realiach bardzo trudno je bezpośrednio przełożyć na klienta. Raczej dzieje się odwrotnie, sieci handlowe muszą je wziąć na siebie - mówi Jacek Roszyk, prezes Żabka Polska.

Poza tym mamy tendencję do ciągłego obniżania cen, co sieci także muszą uwzględnić w ponoszonych kosztach. Wszyscy operatorzy starają się na różne sposoby ograniczać te koszty, czy to przez wprowadzanie bardziej energooszczędnych urządzeń, optymalizacji stawki płaconej w poszczególnych porach za energię, czy też renegocjowanie umów, a nawet zmiana dystrybutorów energii elektrycznej - dodaje prezes sieci Żabka.
- W naszym przypadku mamy swego rodzaju sprzeczność, bo z jednej strony musimy ograniczać koszty, w tym koszt energii, a z drugiej strony jeżeli chcemy z naszymi sklepami convenience dojść do standardów takich sieci jak np. 7Eleven, czy Tesco Express, to musimy wstawić do środka więcej chłodni, lodówek i zamrażarek. Ten sprzęt jest niezwykle energochłonny, nawet wtedy gdy będziemy instalować najbardziej energooszczędny sprzęt - tłumaczy Jacek Roszyk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9338

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane