PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Prezes ZM Silesia na EEC: koszty podatku od hipermarketów zapłacą konsumenci

www.portalspozywczy.pl 25 maja 2016 13:19

Zdaniem Krzysztofa Woźnicy, prezesa Zakładów Mięsnych Silesia, koszty podatku od hipermarketów zapłacą konsumenci. - W całym łańcuchu żywnościowym nie ma tych kilku procent, które trzeba przeznaczyć na podatek - mówił Woźnica w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach

Odnosząc się do problematyki relacji pomiędzy poszczególnymi ogniwami łańcucha żywnościowego Krzysztof Woźnica zauważył, iż korzyści są w nim rozkładane w sposób nierównomierny. Co więcej każde z ogniw chce uzyskać oszczędności kosztem pozostałych. Ze względu na presję ze strony sieci handlowych zarówno przetwórcy, jak i producenci zmuszeni są do szukania cięć.

- W 2015 roku rentowność branży mięsnej nieznacznie wzrosła, jednak nadal jest na poziomie 2-3 proc. Biorąc pod uwagę konieczność odtworzenia majątku oraz inwestycje jest to naprawdę bardzo niewiele. Z tego powodu przetwórcy szukają w jaki sposób zaoszczędzić te kilka procent. Zwykle dociska się to ogniwo niższe. Cały czas trwa tego typu przepychanka – zauważył prezes Zakładów Mięsnych Silesia.

Jak dodał, zawsze finalnie kończy się na tym, iż niższe ogniwa w łańcuchu muszą iść na ustępstwa w stosunku do sieci handlowych. Podobnie będzie wyglądała kwestia planowanego podatku od handlu.

Całość na: portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • loa 2016-05-25 15:42:17

  Czy to nie jest śmieszne? Przecież stanowisko polskich przedsiębiorców jest identyczne od początku wprowadzenia prac nad tą ustawą. Jest to też przykład wyraźnej ignorancji naszego rządu w stosunku do ludzi, którzy prowadzą własną działalność w swoim kraju. JAK ŻYĆ?

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,99

 • Śr

  1,36

 • Min

  0,85

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane