Prezydenci Grupy Wyszehradzkiej wspólnie przeciw produktom gorszej jakości

Autor: PAP 14 października 2017 18:58

Prezydenci państw Grupy Wyszehradzkiej oznajmili, że nie zgadzają się na sprzedawanie konsumentom w ich krajach produktów gorszej jakości. – W nowoczesnej Europie nie ma miejsca na dyskryminację – tłumaczyli. Prezydent Andrzej Duda uznał, że to test dla Unii Europejskiej.

Prezydenci Polski, Czech, Słowacji i Węgier odpowiadali dziennikarzom na pytania o podwójnej jakości produktów konsumenckich podczas dwudniowego szczytu V4. Na ten temat rozmawiano również podczas piątkowego Szczytu Konsumenckiego w Bratysławie.

– W naszych krajach bardzo często sprzedawana jest żywność produkowana przez tych samych producentów, w tych samych opakowaniach, tak samo z zewnątrz wyglądająca, a w istocie będąca gorszej jakości od tego, z czym można się spotkać na zachodzie Europy – mówił prezydent Andrzej Duda.

Dodawał, że podobne zastrzeżenia ma do chemii gospodarczej, a nawet przemysłu motoryzacyjnego. – Albo coś jest produktem, albo coś jest po prostu bublem – mówił. – Nie zgadzamy się na to, by naszym obywatelom, naszym konsumentom i nam, bo my także jesteśmy konsumentami, wciskano buble – podkreślał prezydent Duda.

Prezydent Węgier Janos Ader dodawał, że każdy kraj UE ma takie same prawa. – Musimy wywalczyć sobie takie samo podejście do sprzedaży produktów żywnościowych, zwłaszcza że płacimy za nie tyle samo – zaznaczał.

Prezydent Słowacji Andrej Kiska stwierdził, że Grupa Wyszehradzka nie rozwiąże problemu podwójnych standardów sama. – Potrzebujemy do tego Komisji Europejskiej jako partnera. Musimy razem wpłynąć na producentów żywności, żeby nie było dyskryminacji wobec naszych obywateli – zaznaczył.

Prezydent Czech Milosz Zeman zadeklarował, że w tej kwestii "pozytywnie" ocenia działania KE. Dodał, że problemem produktów żywnościowych powinni się także zająć ministrowie rolnictwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,10

  • Śr

    3,01

  • Min

    2,26

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane