Prezydent: Polska żywność jest po prostu dobra i zdrowa

Autor: PAP 20 czerwca 2017 16:15

Dzięki polskim rolnikom Polska jest nie tylko samowystarczalna żywnościowo, ale i rośnie eksport polskiej żywności, który w ubiegłym roku był rekordowy przekraczając 25 mld euro - powiedział we wtorek w Warszawie podczas gali AgroLigi 2016 prezydent Andrzej Duda.

Gala AgroLigi 2016 odbyła się we wtorek w ogrodach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Prezydent podczas uroczystości zwrócił uwagę, że w 2004 roku, kiedy Polska przystępowała do Unii Europejskiej, wiele osób pytało, czy rodzime rolnictwo poradzi sobie z ówcześnie lepiej zorganizowanym i bardziej nowoczesnym rolnictwem zachodnim.

Nasz kraj jest dzisiaj - dzięki polskim rolnikom - nie tylko samowystarczalny żywnościowo, ale jednocześnie od 2004 r. sześciokrotnie zwiększył eksport żywności - podkreślił prezydent. Dodał, że w ubiegłym roku wartość eksportu produktów rolnych z Polski osiągnęła rekordową wartość ponad 25 mld euro.

Prezydent wskazał, że polska żywność wszędzie tam gdzie dociera buduje dobrą markę Polski. "Ma swoich wielbicieli, ma swoich absolutnych fanów, dlatego zapotrzebowanie na nią rozszerza się coraz bardziej na świecie. Dlaczego? Bo jest po prostu dobra. Dlatego, że jest wytworzona w sposób nie tylko nowoczesny, ale przede wszystkim w sposób bardzo ekologiczny. Jest w związku z tym zdrowa, ma smak" - dodał.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,79

  • Śr

    2,14

  • Min

    1,35

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane