PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Prezydent zapowiedział wprowadzenie karty młodego przedsiębiorcy

Autor: PAP 23 kwietnia 2015 11:55

Bronisław Komorowski zapowiedział wprowadzenie karty młodego przedsiębiorcy. Prezydent spotkał się w warszawskiej siedzibie Google z młodymi przedsiębiorcami i środowiskiem start-upów.

Zdaniem Bronisława Komorowskiego karta ma ułatwić młodym ludziom zakładanie i prowadzenie firm. Są rozwiązania w tym zakresie w innych krajach, ale również w Polsce na poziomie poszczególnych samorządów. Trzeba zebrać te doświadczenia i zastanowić się, które mogą stać się ogólnopolskimi rozwiązaniami. - Stworzymy kartę wspierającą młodego przedsiębiorcę, tak, jak udało się to zrobić z "Kartą Rodziny" - mówił Komorowski.

Prezydent zwrócił też uwagę na konieczność pewnego ograniczenia "śmieciowych" umów o pracę. Zaznaczył jednak, że w wielu przypadkach są one jedyną szansą na zatrudnienie. - Chodzi o takie ograniczenie, aby rozwiązanie, które miało być wyjątkiem, nie stało się regułą - dodał.

Prezydent podkreślał, jak ważna jest innowacyjność w gospodarce. Jej promowaniu i rozwijaniu ma sprzyjać między innymi prezydencki projekt ustawy w tej sprawie, którym zajmuje się sejm.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,14

  • Min

    4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane