Private label nadal będzie odgrywać istotną rolę na rynku

www.portalspozywczy.pl 15 grudnia 2015 11:25

W ostatnich latach marki własne rozwijały się w znaczącym tempie. Mimo, iż proces ten spowolnił, to private label nadal będzie ogrywać istotną rolę na rynku. - Marki własne są i niewątpliwe dalej będą. Ciężko będzie przetrwać na rynku tym producentom, którzy nie chcą się pogodzić z takim stanem rzeczy – mówi Bogusław Kowalski, prezes Grupy Kapitałowej Graal.

Zdaniem Bogusława Kowalskiego w przypadku marek własnych można mówić zarówno o plusach jak i minusach ich funkcjonowania. Jak zauważa często podkreśla się przywiązanie klientów do brandów oraz możliwość reklamowania produktów markowych. Niemniej konsument musi mieć zapewnioną swobodę wyboru. Nie można go aż tak mocno nakierowywać.

Dużym firmom, takim jak chociażby Graal, zależy na rozwój produktów brandowych. Generalnie jednak w przekonaniu Bogusława Kowalskiego można wyróżnić dwie drogi realizacji celów biznesowych.

- Z jednej strony jest to inwestowanie w bardzo silną markę i budowanie na jej bazie swojej pozycji rynkowej. Odmiennym sposobem jest maksymalne cięcie kosztów i nastawienie się na produkcję marek własnych. Chodzi tu o produkowanie możliwie najtańszych wyrobów, oczywiście przy zachowaniu określonej jakości. Oba modele mogą prowadzić do sukcesu i realizacji celów biznesowych – przyznaje Kowalski. - Graal jest trochę inną firmą. Jako jedyni w Polsce konsolidujemy rynek rybny. Jednocześnie realizujemy oba wskazane modele biznesu – mocno współpracujemy z sieciami handlowymi w zakresie marek własnych, ale z drugiej strony budujemy pozycję rynkową w oparciu o nasze brandy. Jest to trudne, ale możliwe do pogodzenia – dodaje.

Więcej: portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    20,65

  • Śr

    11,94

  • Min

    9,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5359

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane