PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Problem nieuczciwych praktyk sieci na rynku mleka w nowym projekcie PiSu

Autor: www.dlahandlu.pl 23 września 2015 11:37

Grupa posłów PiS przygotowała projekt rezolucji wzywającej Radę Ministrów do podjęcia pilnych działań wspierających producentów mleka. Jeden z zapisów dotyczy wyeliminowania nieuczciwych praktyk handlowych ze strony sieci handlowych.

Wnioskodawcy uważają, że konieczne jest wezwanie rządu do podjęcia pilnych działań wspierających producentów mleka, zarówno w kraju jak i na  forum Komisji Europejskiej.

- Na rynku mleka panuje trudna sytuacja oraz występują takie problemy jak:  obniżenie cen skupu mleka o 25% w relacji do cen z ubiegłego roku, dalsze negatywne oddziaływanie embarga na polskie produkty mleczarskie na rynku rosyjskim, brak rekompensat za straty z tytułu suszy, destabilizacja na rynku mleka w Polsce w wyniku importu mleka surowego oraz konieczność zapłacenia kolejnych kar za przekroczenie kwot mlecznych w wysokości 160 mln euro (660 mln zł) przez 63,5 tys. gospodarstw rolniczych - piszą posłowie.

Posłowie zwrócili się do Rady Ministrów o podjęcie pilnych działań wspierających producentów mleka oraz umożliwiających zachowanie produkcji mleka m.in. o ograniczenie skali importu mleka surowego do Polski oraz wyeliminowania nieuczciwych praktyk handlowych ze strony sieci handlowych,
zagrażających stabilności na rynku mleka.

Przypomnijmy, w kwietniu do mleczarzy zaczęły napływać pisma od sieci handlowych wzywające do renegocjacji umów handlowych. Czołowe sieci handlowe (w tym m.in. Biedronka i Lidl) oczekiwały wtedy obniżenia cen produktów mleczarskich tłumacząc je zniesieniem kwotowania, co ma wpłynąć na większą ilość mleka, a tym samym obniżenie jego ceny w skupie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    18,99

  • Śr

    15,75

  • Min

    9,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane