PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Problemy z budową CH Siódemka w Elblągu

Autor: info.elblag.pl 28 stycznia 2014 18:36

Wciąż niepewne są losy inwestycji firmy Bridgehouse w Elblągu - pisze info.elblag.pl. Pomimo posiadania prawomocnego pozwolenia na budowę projekt nie może wystartować. Wszystkiemu winny jest brak możliwości połączenia obiektu z drogą ekspresową S7.

Pozwolenie na budowę inwestycji firma New Europe Property Holdings (wykupiona w 2011 roku przez Bridgehouse) otrzymała już w 2010 roku. Zgodnie z pierwotnym planem realizacja inwestycji miała ruszyć w połowie 2012 roku. Projekt zakłada powstanie łącznie 67 tys. mkw. powierzchni najmu oraz parkingu na 1800 miejsc.

Problemem nie do przebycia okazała się kwestia układu drogowego wobec inwestycji - a dokładnie połączenia z drogą S7. Początkowo na budowę nowego węzła drogowego nie chciała zgodzić się GDDKiA. Inwestor przekonał jednak Dyrekcję do wydania wstępnej zgody. Do tej pory nie udało mu się wykupić gruntów, na których powstać miałby węzeł Lotnisko.

Jak deklarują przedstawiciele Bridgehouse, negocjacje są wciąż w toku. Firma rozważa także drugi wariant - budowę wyłącznie zjazdów z trasy S7 od strony Elbląga. Taką propozycję złożyło firmie miasto. Ostateczna decyzja ma zapaść w I połowie br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,55

  • Min

    1,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane