PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Problemy z budową marketu Netto w Skarżysku

Autor: strefabiznesu.echodnia.eu 2 maja 2014 11:00

Na początku roku wszystko wskazywało na to, że w dzielnicy Dolna Kamienna w Skarżysku powstanie hipermarket sieci Netto. Równocześnie Zarząd Dróg Powiatowych miał wybudować rondo na skrzyżowaniu ulic Towarowej i 1 Maja. Sprawy jednak się skomplikowały - podaje strefabiznesu.echodnia.eu.

Jak pisze portal strefabiznesu.echodnia.eu zarząd powiatu skarżyskiego zawarł umowę z developerem, firmą Protea Development z Poznania. Inwestor ten planował wybudować obok kolejowego wiaduktu wielkopowierzchniowy obiekt handlowy. W nim swoją siedzibę miał mieć właśnie hipermarket Netto.

Władze samorządowe postawiły warunek - w tym miejscu musi też powstać rondo. Pozostawienie starego skrzyżowania i jednocześnie budowa marketu mogłaby całkowicie sparaliżować ruch samochodów w Dolnej Kamiennej.

Po negocjacjach przedsiębiorca zgodził się na takie rozwiązanie i zobowiązał się do współfinansowania budowy ronda. 

Zarząd Dróg Powiatowych wystąpił o pozwolenie na budowę ronda. Wydawało się, że wszystko jej na najlepszej drodze. Redakcja portalu strefabiznesu.echodnia.eu skontaktowała się z biurem prasowym sieci Netto, aby zdobyć informacje, kiedy sieć zacznie działać w Skarżysku. - W tym roku na pewno nie wejdziemy do tego miasta. Do tematu możemy najwcześniej powrócić w 2016 roku. Nie ma na to wpływu lokalizacja, ogólnie będziemy ograniczali liczbę nowych marketów i nie dotyczy to tylko Skarżyska, lecz także innych miast - powiedziała Mariola Skolimowska, rzeczniczka Netto. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane