Proces ws. korupcji w hipermarketach kolejny raz przełożony

Autor: wroclaw.wyborcza.pl 1 grudnia 2016 12:44

Przed sądem staną producenci i kupcy z sieci handlowych, którzy przyjmowali łapówki za umieszczenie danego towaru na półce hipermarketu. Jeden z nich miał przyjąć ponad 4 mln złotych łapówki. Proces miał rozpocząć się już październiku, ale wciąż się to nie udaje - informuje wroclaw.wyborcza.pl

Proces miał rozpocząć się w październiku, potem w listopadzie, w końcu 1 grudnia, ale za każdym razem dzień przed rozprawą wpływał do sądu wniosek z prośbą o przesunięcie terminu pierwszej rozprawy. Najpierw wniosek taki złożył obrońca jednego z oskarżonych z uwagi na swoją chorobę, potem sąd alarmował jeden z oskarżonych, obcokrajowiec, tłumacząc, że nie może skontaktować się z polskim obrońcą a tym samym przygotować do procesu. Dziś rano znów kolejny obrońca dostarczył zwolnienie lekarskie. Sąd jednak go nie uwzględnił, ale wiadomo, że dwóch oskarżonych skarży się na to, że źle się czują i nie mogą wziąć udziału w procesie. Sąd zdecydował, by zbadał ich lekarz.

Sprawa dotyczy głównie kupców (osoby decyzyjne, zajmujące stanowiska kierownicze) sieci handlowych Kaufland, Carrefour, Real oraz Makro Cash & Carry. Łapówki mieli wręczać im przedstawiciele 49 firm, jak Sobieski, Ustronianka, Red Bull, Zbyszko czy Dębowa Polska, ale też np. producenta deserów.

Na początku śledztwa został zatrzymany główny kupiec Kauflandu, Paweł S., któremu prokuratura zarzuca przyjęcie ponad 4 mln zł łapówek. Do tej pory prokuratura oskarżyła już 55 osób.

Więcej na wroclaw.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Wioletta 2016-12-01 13:37:20

  Józef Pinior jest zatrzymany w areszcie za 40 000 zł, a tu 4.000 000 zł i ciężko dobrać się do winnych. To jakaś paranoja obecnych czasów!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,38

 • Śr

  4,75

 • Min

  3,62

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane