Producenci i dystrybutorzy nadużywają pojęcia "zdrowa żywność"

www.portalspozywczy.pl 3 czerwca 2016 11:00

Pojęcie zdrowej żywności jest bardzo ambiwalentne. Bo cóż to znaczy zdrowa żywność? Taka, która przyczynia się do poprawy zdrowia czy też ta, która po prostu nie wywiera szkodliwego wpływu na nasze samopoczucie i zaspokaja potrzeby egzystencjalne naszego organizmu – mówi dla serwisu portalspozywczy.pl Andrzej Wojciechowicz, szef firmy doradczej FMCG Business Consulting.

– Z punku widzenia konsumenta, zdrowa żywność kojarzy się z dobrym smakiem, poczuciem bezpieczeństwa i samorealizacji w zakresie poprawnego odżywiania. To właśnie te behawioralne cechy wykorzystują sprzedawcy i producenci dla promowania swojego wizerunku – mówi dla serwisu portalspozywczy.pl Andrzej Wojciechowicz, szef firmy doradczej FMCG Business Consulting.

Dodaje, że w ostatnich latach trend ten został wzmocniony na fali dążenia do perfekcyjnego wyglądu, sylwetki oraz bycia fit.

Czy pojęcie to jest nadużywane przez producentów i dystrybutorów?

– Zapewne tak, bo jak zwykle w takich przypadkach bywa, jeżeli pojawia się nowa moda, fala zapotrzebowania, to trzeba na nią odpowiedzieć jak najszerzej. Nie zawsze w zgodzie z jej imperatywami – tłumaczy Andrzej Wojciechowicz.

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Marta 2016-06-04 19:32:25

  Dla mnie zdrowa żywność to nie GMO, nie zawierająca wszelkich E ,konserwantów, itp. .Dlatego robię wiele rzeczy sama , sporadycznie zdarza mi się kupić jakąś wędlinę czy pieczywo nie mówiąc o ciastach. Nie wierzę ,że owoce i warzywa dostępne na rynku nie są uprawiane na nawozach , nawet te niby bio. . Ostatnio czytałam ,że środki chwastobójcze wywołują raka

 • MT 2016-06-03 15:56:11

  To dzięki takim urzędasom jak autor tego artykułu robi się konsumentom wodę z mózgu. To znaczy, wg autora, że jak nie ma takiego stwierdzenia, to jest to produkt trujący. Oj brakuje rozumu Wojciechowiczowi, tylko dlaczego z takich idiotycznych opinii tworzy się potem prawo oznaczeń produktów.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,55

 • Śr

  3,20

 • Min

  2,24

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8992

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane