Producenci kawy ograniczyli wydatki na reklamę

Autor: wirtualnemedia.pl 8 stycznia 2015 11:11

Z raportu Kantar Media (dane cennikowe) przygotowanego dla Wirtualnemedia.pl wynika, że producenci kawy wydali na reklamy swoich produktów we wszystkich mediach (ATL i internecie) w okresie od stycznia do października 2014 roku 164,6 mln zł. Było to 1,8 proc. mniej niż w analogicznym okresie 2013 roku.

Najwięcej w tym czasie wydała firma Nestle Polska, do której należy marka Nescafe (pod tą marką dostępnych jest m.in. 16 wariantów kaw rozpuszczalnych). Na jej wsparcie reklamowe Nestle przeznaczyło w omawianym okresie 43,2 mln zł, o 3,8 proc. mniej niż w 2013 roku.

Jesienią ub.r. koncern odświeżył logo marki i ujednolicił jej identyfikację. Produkt wspierany był kampanią m.in. gdy wprowadzono nowe większe opakowanie. Z kolei wiosną ub.r. Nestle Polska rozpoczęło kampanię Nescafe Classic, w której wystąpił Wojciech Jagielski, dyrektor muzyczny Radia ZET. Ostatnio, w okresie między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem firma wspierała reklamą w telewizji wariant Nescafe Sensazione Creme.

Drugim największym reklamodawcą wśród producentów kaw była firma Mondelez Polska, właściciel takich marek, jak Jacobs Kronung, Maxwell House czy Carte Noire. Firma przeznaczyła na reklamy przez dziesięć miesięcy ub.r. 4 proc. więcej niż w 2013 roku - 39,4 mln zł. Nową twarzą kawy Jacobs została Anna Starmach, znana m.in. jako jurorka w kulinarnym talent show „Masterchef" nadawanym w TVN.

Strauss Cafe Poland, właściciel marki MK Cafe, na reklamy przeznaczył 27,3 mln zł, o 17,8 proc. mniej niż rok wcześniej. Wydatki na reklamę ograniczyła też firma Tchibo Warszawa, właściciel marki Tchibo. Były one niższe o 41,6 proc. i wyniosły w omawianym okresie 13,5 mln zł.

Znacznie więcej na reklamę wydała z kolei firma Prima Poland, do której należy marka kaw Prima. Wydatki były wyższe o 51 proc. i wyniosły 22,8 mln zł. Jedną z promowanych nowości w ofercie firmy są aromatyzowane kawy mielone.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,89

  • Śr

    3,40

  • Min

    1,95

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane