PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Producent kosmetyków i chemii gospodarczej dla sieci handlowych inwestuje w rozbudowę zakładu

Autor: www.dlahandlu.pl 9 maja 2014 11:55

Notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych spółka Global Cosmed uzyskała zgodę na prowadzenie działalności w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN .

Producent kosmetyków i chemii gospodarczej w segmencie marki prywatnej zainwestuje ponad 20 mln zł w rozbudowę swojego zakładu. Ma ona obejmować część magazynową i produkcyjną, gdzie powstanie m.in. w pełni zautomatyzowana mieszalnia dla wyrobów płynnych. Wykorzystanie najnowocześniejszej technologii pozwoli dwukrotnie zwiększyć moce produkcyjne i poprawić efektywność produkcji. 

Z objęciem specjalną strefą gruntów należących do spółki wiąże się również pomoc publiczna w postaci zwolnienia z podatku CIT. Od tej pory producent będzie mógł kwalifikować wydatki jako koszty poniesione na inwestycje w strefie. Zwolnienie podatkowe w przypadku spółki wyniesie 30 proc. wartości inwestycji.

Global Cosmed S.A.  produkuje i sprzedaje wyroby z następujących kategorii asortymentowych: kosmetyki dla dorosłych, niemowląt i dzieci (płyny do kąpieli, żele pod prysznic i mydła w płynie) oraz wyroby chemii gospodarczej (płyny i koncentraty do prania i płukania tkanin, domowe środki czystości i udrożniacze do kanalizacji)

Produkty wytwarzane przez Global Cosmed dostępne są w największych sieciach handlowych w Polsce oraz poza jej granicami m.in. w sieciach: Biedronka, Lidl, Tesco, Aldi czy Kaufland.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,59

  • Śr

    2,70

  • Min

    2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane