PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Producent marek własnych kupuje zakład produkcyjny od firmy AVON

Autor: PAP 16 maja 2017 12:53

Spółdzielnia ŚWIT, która jest producentem kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała, kupiła zakład produkcyjny w Garwolinie od firmy AVON - poinformował rzecznik Spółdzielni Marcin Lasota. Umożliwi to spółdzielni wejście w nowy segment rynku kosmetycznego – zapachy i aerozole.

We wtorek zostanie sfinalizowana umowa sprzedaży zakładu produkcyjnego. Jak powiedział PAP Lasota, pierwsze rozmowy pomiędzy firmami rozpoczęły się już w 2014 roku i prowadzone były przez kolejne 3 lata. "Celem zakupu fabryki było zacieśnienie współpracy z firmą AVON, która jest jednym z ważniejszych odbiorców firmy ŚWIT" - dodał. Fabryka zacznie działać pod szyldem Spółdzielni ŚWIT od początku czerwca bieżącego roku.

Fabryka zlokalizowana jest w Garwolinie przy ul. Targowej 4. Nieruchomość znajduje się na działce o powierzchni 1h, a zakład składa się z części administracyjno-biurowej oraz hali produkcyjnej o powierzchni 2000 m. kw. wraz z powierzchnią magazynową i rampami rozładunkowymi. Spółdzielnia ŚWIT dokona również zakupu linii do rozlewu wód toaletowych i perfumowanych oraz automatycznej linii do sleevowania produktów, czyli naklejania na produkty termokurczliwych etykiet.

Dzięki tej inwestycji łączna powierzchnia produkcyjna we wszystkich zakładach Spółdzielni ŚWIT zwiększy się do 12 tys. m.kw

Spółdzielnia ŚWIT jest producentem marek własnych przeznaczonych dla sieci handlowych. Produkty ŚWIT można kupić między innymi w drogeriach Rossmann, Natura, Hebe oraz sieciach handlowych Tesco, Auchan, Carrefour, Leclerc, Makro oraz w największej hiszpańskiej sieci Mercadona.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane