PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Producent napojów John Lemon zawarł ugodę z Yoko Ono. On Lemon nową nazwą

Autor: Dziennik Zachodni/portalspozywczy.pl 15 września 2017 14:06

Producent napojów John Lemon zawarł ugodę z Yoko Ono. On Lemon nową nazwą fot. za facebook.com/john.lemon.polska

Od listopada próżno szukać napojów John Lemon w pubach i restauracjach. Firma, która je produkuje, ustąpiła argumentom Yoko Ono. Podpisano ugodę ws. nazwy produktu - pisze "Dziennik Zachodni".

Mało brakowało, a doszłoby do procesu. Skończyło się na ugodzie. Zgodnie z nią, firma z Katowic nie ma prawa do używania tej nazwy (dokładnie: pierwszego członu), ponieważ zdaniem wdowy po legendarnym muzyku Johnie Lennonie, to narusza znak towarowy John Lennon oraz dobra osobiste zmarłego artysty.

Jak w ogóle doszło do konfliktu? W sierpniu 2016 roku Yoko Ono rozpoczęła procedurę zastrzegania znaku towarowego John Lennon w Europie. W Stanach Zjednoczonych zastrzeżony jest, rzecz jasna, już dawno. 

Robert Orszulak i Daniel Hozumbek, właściciele marki John Lemon, zastrzegli swój znak towarowy w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej wcześniej, bo już w roku 2014 (ochrona ważna jest na całym świecie, z wyjątkiem Hiszpanii). Ale i to nie pomogło małej firmie z Katowic w prawnej batalii z potężną artystką.

- Można powiedzieć krótko JOHN is ON. Tak naprawdę to kosmetyka. Ubywają dwie literki, natomiast czcionka, stylistyka, design, a przede wszystkim smak i jakość zostaje nadal ten sam. ON LEMON nadal wyznacza standardy - tak Robert Orszulak, prezes firmy produkującej popularny napój John Lemon komentuje zmianę nazwy po zawarciu ugody z Yoko Ono.

Więcej w "Dzienniku Zachodnim"

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane