Produkcja Brześcia dla marek własnych wzrosła o 40 proc.

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 11 lutego 2015 11:09

Współpraca z dziesięcioma sieciami handlowymi, w tym dostarczanie siedmiu z nich produktów w ich markach własnych - takim bilansem na początku 2015 roku może pochwalić się Zakład Produkcji Cukierniczej Brześć, który prognozuje dalszy rozwój w segmencie „private label".

W Polsce z roku na rok wzrasta popyt na produkty z tego właśnie segmentu. Najlepszym tego dowodem są wyniki ostatnich badań Nielsena, według których Polacy na produkty marek własnych wydają już 21 mld zł rocznie. Co czwarty produkt w zakupowym koszyku posiada na swojej etykiecie logo sieci handlowej.

Przykładem coraz silniejszego zainteresowania produktami marek własnych jest firma Brześć, która z roku na rok może pochwalić się coraz większą liczbą nawiązanych kooperacji z sieciami handlowymi. Dość powiedzieć, że w analogicznym okresie trzy lata temu producent wyrobów cukierniczych dostarczał swoje produkty w marce własnej tylko jednej sieci handlowej.

Rok temu produkty Brześcia można było znaleźć już w sześciu sieciach handlowych, z czego w pięciu z nich pod marką własną tychże sieci. Obecnie firma współpracuje już z dziesięcioma sieciami, a w siedmiu z nich wyroby Brześcia pojawiają się jako „private labels".

- Obserwujemy zauważalny wzrost zainteresowania Polaków markami własnymi w segmencie spożywczym. Popyt nakręca podaż, wobec czego na przestrzeni ostatnich trzech lat produkcja naszych wyrobów dla marek własnych sieci handlowych wzrosła aż o 40 proc. Mogę zapewnić, że na tym nie poprzestaniemy, ponieważ już teraz prowadzimy rozmowy z kolejnymi supermarketami - mówi Arkadiusz Drążek, dyrektor handlowy firmy Brześć.

Firma Brześć nie ogranicza się do produkcji marek własnych dla sieci handlowych tylko w Polsce. Dużą część eksportu firmy stanowią wyroby, które zagranicą są sprzedawane w markach własnych tamtejszych sieci handlowych. Perspektywy na najbliższe miesiące także zapowiadają się bardzo optymistycznie, bowiem trwają rozmowy z potencjalnymi kontrahentami z krajów Europy Zachodniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane