PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Produkcja w zakładach przetwórczych układana jest pod dyktando dyskontów

www.portalspozywczy.pl 21 października 2015 18:17

Obecnie mamy okres, kiedy firmy sektorów mięsa, mleka i słodyczy przeprowadzają duże inwestycje technologiczne, zwłaszcza w pakowanie. Wynika to ze zmian, jakie zaszły na rynku, po tym jak został on zdominowany przez sieci handlowe, na czele z dyskontami. Cała produkcja w zakładach przetwórstwa żywności musi być teraz układana pod dyktando Lidla, Biedronki i pozostałych sieci handlu nowoczesnego - zauważa w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Konrad Pilarski, Food & Beverage Market Coordinator Mitsubishi Electric Europe BV.

W dyskontach sprzedawane są wyłącznie zapakowane mięsa i wędliny…

- To prawda. Jeszcze kilka lat temu konsument tego nie akceptował, więc sklepy Biedronka czy Lidl kojarzyły się z czymś słabym. W tej chwili jest inaczej. Dzięki kampaniom promocyjnym i wprowadzeniu na półki produktów klasy delikatesowej, początkowo przez Lidl, później również przez Biedronkę, postrzeganie dyskontów znacząco się poprawiło. Dziś osoba robiąca zakupy w Lidlu czy Biedronce nie kojarzy się już z kimś, komu zależy wyłącznie na niskiej cenie produktu. Dyskontom udało się przyciągnąć konsumentów, którym zależy na jakości. Jednocześnie wzrosło zaufanie do mięs i wędlin paczkowanych.

więcej  na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • b prac. marketu 2015-10-22 14:54:17

  To prawda że format sprzedaży dyskontów w Polsce zmienił się z palet na półki. Ale to klienci to wymusili, bo w Rosji czy Rumuni a nawet na zachodzie nadal w dyskontach podaje się towar masowy z palet!!!Poprawiła sie jakość, asortyment "marka własna" ale kosztem producenta tu ani złotówki dyskonty nie wydają!!!. kiedyś była gospodarka centralnie zarządzana obecnie producentami żywności zdecydowanie kierują zamawiający czyli duże sieci i to one są kreatorem handlu i gustów klientów-magia reklamy.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,70

 • Śr

  1,25

 • Min

  0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane