Produkty regionalne wchodzą na półki Lidla

Autor: dlahandlu.pl 21 sierpnia 2017 13:54

Produkty regionalne wchodzą na półki Lidla fot. Lidl

Lidl rozszerza asortyment artykułów nabiałowych. Teraz na sklepowych półkach znajduje się oferta produktów charakterystycznych dla wybranych rejonów kraju, m.in.: Mazowsza, Warmii i Mazur, Podlasia czy Wielkopolski. W asortymencie stałym, oznaczonym logo „Skarby polskich regionów”, znajdują się np. artykuły pochodzące od lokalnych dostawców czy też wpisane na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi lub wyróżnione certyfikatami takimi jak: „Chronione Oznaczenie Geograficzne” i „Jakość Tradycja”.

- Nasza propozycja to odpowiedź na zapotrzebowanie klientów na smaki, tworzone według receptur przekazywanych często z pokolenia na pokolenie. Zdecydowaliśmy się wprowadzić produkty od dostawców pochodzących z Polski, znane i lubiane w regionach, w których są wytwarzane, a często także kojarzone ze smakami z dzieciństwa – komentuje Aleksandra Robaszkiewicz, PR Manager Lidl Polska.

Wśród produktów oznaczonych logo „Skarby polskich regionów” znaleźć można m.in. ser koryciński swojski, czyli pochodzący z Podlasia podpuszczkowy żółty ser dojrzewający, wytwarzany z mleka krowiego.

- Nasz ser, produkowany tradycyjnymi metodami, posiada certyfikat "Chronione Oznaczenie Geograficzne". Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą Lidl, ponieważ dzięki niej nasz wyrób może być doceniany nie tylko przez lokalnych mieszkańców, ale zyskiwać jeszcze większe uznanie w całej Polsce – mówi Żaneta Zarzecka z firmy Zarzeccy, produkującej ser koryciński swojski. Ten przysmak jest dostępny w wybranych sklepach Lidl na Podlasiu, Mazowszu, Lubelszczyźnie a także w rejonie Warmii i Mazur w trzech wariantach smakowych: naturalnym , z czarnuszką lub z orzechem włoskim, a także w różnych gramaturach np. 250 g czy 300g.

W rejonie Podlasia, Mazur i Mazowsza w ofercie sklepów Lidl znajdują się również produkty marki Rolmlecz.
- MLEKPOL jest spółdzielnią mleczarską o wieloletniej tradycji. Nasze wyroby cechuje znakomita jakość i smak. Produkowany  od ponad 40 lat, pod marką Rolmlecz, serek homogenizowany powstaje wyłącznie z naturalnych składników, nie zawiera konserwantów ani sztucznych dodatków. Cieszymy się, że będą go mogli spróbować również klienci sklepów Lidl – podkreśla Edmund Borawski, Prezes SM MLEKPOL, producenta marki Rolmlecz.

W asortymencie sieci Lidl znalazły się także artykuły marki Wieluń, w tym twarożek kanapkowo-sernikowy (w Lidlu dostępny w woj. łódzkim i mazowieckim) oraz artykuły znanej w centralnej Polsce marki „JOGO”. Jest to spółdzielnia mleczarska z ofertą m.in.: popularnego w regionie serka homogenizowanego „Kaśka” czy twarożka wiejskiego luksusowego.

- Surowcem do produkcji naszego twarożka jest świeże mleko od polskich rolników. Naturalnie powstające ziarno i dodatek świeżej śmietanki sprawiają, że produkt ten jest wybierany od pokoleń ze względu na swój naturalny skład” – tłumaczy Robert Wosiak, dyrektor ds. handlu i marketingu JOGO.WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,38

  • Śr

    4,87

  • Min

    3,62

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8676

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane