Profesor SGH: Kwota pieniędzy publicznych dla Grupy Schwarz jest szokująca

Autor: dlahandlu.pl/The Guardian 22 lipca 2015 12:27

Jan Czarzasty, profesor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie komentując otrzymanie przez Schwarz Group (Lidl i Kaufland) ok. 900 milionów dolarów z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju powiedział, że kwota pieniędzy publicznych przekazana Grupie Schwarz jest szokująca - czytamy w tekście opublikowanym przez The Guardian.

Wszędzie, gdzie otwierają swoje nowe sklepy do opinii publicznej trafiają informacje o złych warunkach pracy i niskiej satysfakcji pracowników, co wydaje się modelem biznesowym firmy Lidl - dodał profesor.

Czarzasty powiedział, że strategia Lidla zakłada stałe poszukiwanie nowych lokalizacji dla swoich sklepów, które penetrują coraz to mniejsze miasta, w wielu przypadkach także wsie, które mogą dusić lokalny i tradycyjny handel i podkopać fundamenty ekonomii na wiejskich terenach. To kolejny wariant "efektu Walmarta" - możliwe, że tworzone są nowe miejsca pracy, ale jak wiele, i ile w tym czasie miejsc pracy upada. Tego nie wiemy - stwierdził profesor Czarzasty w rozmowie z The Guardian.
 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Wojtek 2015-07-22 22:36:06

  Ręce opadają jak mamy z nimi konkurować ?

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,99

 • Śr

  3,77

 • Min

  2,90

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane