PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Profi importuje coraz więcej produktów z Polski

www.portalspozywczy.pl 19 września 2013 15:03

Sieć Profi importuje już dosyć sporo polskich produktów. W ciągu roku, czyli od czasu, kiedy zaczęliśmy projekt importu bezpośredniego i otworzyliśmy biuro w Krakowie, przekroczyliśmy 2 proc. udziału produktów polskich w obrotach naszej sieci - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Paweł Musiał, dyrektor generalny Profi Rom Food.

- Uważam to jednak za wynik średni, który mógłby być wyższy, jednak na każdym nowym rynku trzeba zainwestować w produkt. My nie jesteśmy w stanie inwestować w promowanie wszystkich brandów, które mamy w ofercie. Jest to zadanie dla producentów. Natomiast Profi, jako sieć polska, z kapitałem inwestora Enterprise Investors, jest świetną okazją do tego, by wejść do Rumunii, niestety nie do końca wykorzystaną - dodaje Paweł Musiał.

- Obecnie mamy ponad 170 sklepów. Nasz udział w rynku handlu nowoczesnego jest niewielki, jednak tutaj nikt nie ma wielkich cyfr. Z taka ilością sklepów jesteśmy drugim operatorem na rynku a lider ma 236 sklepów. Międzynarodowy detal wszedł do Rumunii około 8 lat później niż do Polski - dodaje dyrektor generalny Profi Rom Food.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,85

  • Min

    2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane