Programy poleceń rekrutacyjnych rozwiążą problem braku pracowników?

Autor: dlahandlu.pl 6 marca 2017 09:52

Branża finansowa odpowiadała za aż 13 proc. ogólnej liczby ogłoszeń o pracy opublikowanych na portalu Pracuj.pl w 2016 roku. Więcej ofert zamieściły tylko firmy z branży „handel i sprzedaż”.

Z raportu amerykańskiej platformy rekrutacyjnej Jobvite „Recruiter Nation Survey” wynika, że zdaniem aż 95 proc. rekruterów walka o pracownika w najbliższych latach będzie jeszcze trudniejsza, a konkurencja między firmami bardziej zaciekła. Co zrobić w tak trudnym otoczeniu? Najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na skuteczne i kompleksowe rozwiązania, takie jak programy poleceń rekrutacyjnych. Według trzech na czterech rekruterów (72 proc.) to właśnie one stanowią najlepszy sposób pozyskiwania kandydatów.

Można budować takie narzędzie własnymi siłami, często lepszym i tańszym rozwiązaniem jest powierzenie tego zadania zewnętrznemu partnerowi. Outsourcing w tym obszarze posiada kilka zalet, m.in. partner odpowiada za wypłacanie nagród za polecenia, pomaga zoptymalizować budżet w tym zakresie czy dostosowuje plany nagród za skuteczne polecenia w powiązaniu z retencją i wynikami produktywności pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,31

  • Śr

    5,95

  • Min

    3,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9045

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane