PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Projekt Koneser za 120 mln euro ma być gotowy w 2017 roku

Autor: dlahandlu.pl 9 marca 2015 08:38

Zakończył się kolejny etap przygotowań do rozpoczęcia budowy komercyjnej części Centrum Praskiego Koneser w Warszawie. Inwestorzy projektu powstającego na terenie byłej Warszawskiej Wytwórni Wódek - BBI Development SA oraz Grupa Liebrecht & wooD - uzgodnili ostateczne warunki współpracy.

Przedwstępna umowa inwestycyjna w sprawie współpracy przy realizacji części Centrum Praskiego Koneser pełniącej funkcje handlowe, biznesowe i kulturalne, została zawarta przez BBI Development oraz Liebrecht & wooD w sierpniu 2013 roku. Zgodnie z ostatecznymi ustaleniami, wkład Liebrecht & wooD w projekt wyniesie około 70 mln zł, natomiast BBI Development wniesie do spółki celowej grunt oraz około 22 mln zł. Całkowita wartość inwestycji wyniesie około 120 mln euro.
Do tej pory inwestorzy otrzymali 7 z 10 ostatecznych pozwoleń niezbędnych do rozpoczęcia budowy komercyjnej części Konesera. Wybór generalnego wykonawcy części podziemnej projektu planowany jest na czerwiec 2015, a prace budowlane ruszą latem 2015. Równolegle, rozpocznie się proces wynajmu powierzchni dostępnych w Koneserze. Oddanie do użytku całości planowane jest w 2017 roku.

Oprócz ponad 300 lokali mieszkalnych, realizowanych samodzielnie przez BBI Development, znajdzie się w nim: 25 500 mkw. biur klasy A i B+ oraz 21 000 mkw. powierzchni handlowej, w tym centrum konferencyjne, hotel oraz Muzeum Polskiej Wódki. Projekt architektoniczny opracowany przez pracownię Juvenes zakłada gruntowną rewitalizację dawnych budynków fabrycznych oraz powstanie nowych obiektów w miejsce zabudowań niewpisanych do rejestru zabytków.
W przestrzeni Konesera przeznaczonej na wynajem, oprócz biur, znajdą się butiki i markowe sklepy, kawiarnie i restauracje oraz punkty usługowe. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • tobi 2015-04-08 19:54:11

  Ja się nie mogę doczekać. Mieszkam na Pradze i to będzie coś zupełnie nowego, czego tu do tej pory nie mieliśmy. Ja liczę na to, że takie miejsce zapoczątkuje w ogóle pewną tendencję do zmian. W końcu to nie będzie jakieś tam centrum handlowe, czy pojedynczych kilka sklepów. Ale pasaże handlowe, biura, usługi, cały kwartał, zbudowana na nowo część miasta. Czekam z niecierpliwością

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,99

 • Śr

  4,03

 • Min

  2,82

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane