Projekt MIB: ładowarki na parkingach i przewijaki w toaletach sklepów

Autor: PAP 19 maja 2016 18:28

MIB zaproponowało, by wśród warunków technicznych dla nowych budynków umieścić zapisy o punktach ładowania pojazdów elektrycznych przy części parkingów i garaży w dużych miastach oraz o przewijakach na stacjach benzynowych czy w dużych sklepach.

Projekt rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie został skierowany do konsultacji publicznych w poniedziałek. Dokument określa wytyczne dla wszystkich nowych budynków i ich otoczenia.

Jeden z proponowanych punktów rozporządzenia zakłada, że "parkingi zlokalizowane przy budynkach użyteczności publicznej oraz budynkach mieszkalnych wielorodzinnych wyposaża się w punkty ładowania pojazdów elektrycznych, jeżeli: budynek zlokalizowany jest w miejscowości liczącej powyżej 100 tys. mieszkańców, w tej miejscowości zarejestrowano powyżej 60 tys. pojazdów, a skupienie zarejestrowanych pojazdów w tej miejscowości wynosi powyżej 400 pojazdów na 1 tys. mieszkańców".

Podobne punkty ładowania pojazdów elektrycznych proponowane są w garażach "stanowiących samodzielne obiekty budowlane lub części budynku użyteczności publicznej lub części budynku mieszkalnego wielorodzinnego" - o ile budynek zlokalizowany jest w miejscowości liczącej powyżej 100 tys. mieszkańców, w tej miejscowości zarejestrowano powyżej 60 tys. pojazdów, a liczba zarejestrowanych pojazdów w tej miejscowości wynosi powyżej 400 pojazdów na 1 tys. mieszkańców.

Jeden z proponowanych nowych punktów rozporządzenia wskazuje, że "w ustępach ogólnodostępnych w budynkach: stacji paliw, gastronomii, handlu o powierzchni całkowitej powyżej 1000 m kw., powinno znajdować się stanowisko przewijania dzieci".

O proponowanych zmianach w rozporządzeniu napisał w czwartek "Dziennik Gazeta Prawna".

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    19,20

  • Śr

    11,51

  • Min

    8,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane