PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Projekt PSL ws. nieuczciwych praktyk rynkowych z szansą na poparcie PO

www.portalspozywczy.pl 24 lipca 2015 13:17

Zdaniem Artura Dunina z Platformy Obywatelskiej istnieje szansa, że projekt PSL ustawy o zwalczaniu nieuczciwych praktyk rynkowych przedsiębiorców zajmujących się obrotem produktami spożywczymi wobec dostawców zostanie przyjęty jeszcze w tej kadencji Sejmu.

Powinniśmy dążyć do stworzenia przepisów analogicznych do obowiązujących w przypadku prawa bankowego. Dostawcy muszą mieć wiedzę na temat tego, jakie umowy podpisują. Ich interesy powinny być w odpowiedni sposób chronione – zauważa w poseł Dunin.

Przyznaje jednak, że wprowadzenie nowych rozwiązań musi się odbyć z poszanowaniem wolności gospodarczej. – Problem jest istotny, ale nie możemy wylać dziecka z kąpielą. Pamiętajmy, że w Polsce każdy ma prawo do założenia działalności gospodarczej. Nowe regulacje nie mogą jej ograniczać – wyjaśnia.

W przekonaniu posła Dunina istnieje szansa, aby projekt zgłoszony przez Polskie Stronnictwo Ludowe został uchwalony jeszcze w tej kadencji Sejmu. Wszystko jednak zależy od kierownictwa Komisji Gospodarki, do której finalnie został skierowany do pierwszego czytania.

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane