PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Prokurator oskarża firmę o wprowadzanie na rynek masła i sera ze zbyt niską zawartością tłuszczu

Autor: gazeta.pl 4 lutego 2014 14:05

Prokuratura ze Świecia oskarżyła firmę Masmal z Grudziądza o wprowadzanie na sklepowe półki w całym kraju zafałszowanego masła i serów - czytamy w gazeta.pl

Do czasu wyroku sądowego firma nie chce niczego komentować.

Według prokuratury firma wypuściła w okresie od stycznia do października 2013 r. osiem partii trefnego masła i serów do sklepów oraz hurtowni w całym kraju. Każda z dostaw liczyła po kilkaset kilogramów.Przygotowując akt oskarżenia, śledczy opierali się na wynikach badań zakwestionowanych produktów firmy z Grudziądza przeprowadzonych w Laboratorium Kontrolno-Analitycznym w Olsztynie.

Zgodnie z przepisami masłem można nazwać produkt, który zawiera 82 proc. tłuszczu pochodzącego z mleka. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, badania ujawniły, że Masmal w skrajnych przypadkach wypuszczał na rynek "masło" z zawartością 66 proc. tłuszczu obcego, najczęściej pochodzenia roślinnego albo w jednej czwartej składające się z wody. Jeden z przebadanych w laboratorium gatunków sera, który powinien zawierać 28 proc. tłuszczu mlekowego, miał nawet do 91 proc. tłuszczu z oleju palmowego  - czytamy w gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • b prac. marketu 2014-02-08 14:22:38

  Sz.P. do puki na krajowym rynku panowały tylko polskie sieci handlowe to zaopatrujący ich producenci w znikomym stopni fałszowali dostarczany towar a to dlatego że nie było nacisku na niby na jakość a tak naprawdę na cenę. To Kupiec sieci handlowej ustala cene towaru-produktu a producent kombinuje jak tu na tej dostawie najmniej stracić, bo jak nie będzie elestyczny to straci rynek zbytu -np biedronkę pomyślcie ilu polskich odbiorców musi w to miejsce znależć!!! Tak że zło ma poczatek w zamawiających sieciach goniacych za klientem niekoniecznie jakością. Wszystko daje sobie uciąć rękę co jest "wyprodukowano dla...." "nasza marka" itk dalej jest o znikomej jakości lub o nie zachowanej procedurze technologicznej!!!!

 • Bohdan Juchniewicz 2014-02-05 15:39:43

  Prokurator poplątał kilka problemów. Dobrze, że oskarżył producenta o dodawanie olejów roślinnych do produktu nazywanego masłem; chociaż nic nie wiemy o napisach na opakowaniu.  Natomiast kompletnym nieporozumieniem jest zarzucanie producentowi, że 1/4 zawartości to woda. To bardzo dobrze, że na rynek wraca niskotłuszczowe masło - jesli reszta zawartości była tłuszczem mlecznym. I tu dochodzimy do opisania produktu na opakowaniu. Wystarczy napisać Masło niskokaloryczne. Zazwyczaj masła na rynku mają 18% wody. To "oskarżono" miało 7% więcej, więc rzecz nie w obecności wody, tylko braku o tym informacji na opakowaniu.  A tak na marginesie: Kiedy jakakolwiek prokuratura dojrzeje do okarżenia prducenta "Masła roślinnego" o fałsz. Przecież jeśli to masło, to nie może być z tłuszczu roślinnego, a jeśli "Roślinne" to nie może być masłem. Nazywanie margaryny MASŁEM jest łamaniem prawa. I co na to Panowie Prokuratorzy?

 • Bolo 2014-02-05 14:10:51

  Nareszcie ktoś się za to wziął. Może wreszcie skończą się te oszustwa .

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  12,99

 • Śr

  7,51

 • Min

  4,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane