Prokuratura nie wydała zgody na publikację nazw firm z afery solnej

Autor: PAP 5 marca 2012 19:24

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu nie wyraziła zgody na opublikowanie dystrybucyjnych list firm, które potencjalnie mogły używać niejadalną sól jako jadalną - poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.

Przemysław Biliński rozmawiał w tej sprawie z zastępcą prokuratora rejonowego w Poznaniu Romanem Szymanowskim. Prokuratura Okręgowa w Poznaniu nie wyraziła zgody na opublikowanie list dystrybucyjnych firm (nazwy firm, adresy, numery weterynaryjne, rodzaj produktu) potencjalnie mogących używać soli wypadowej jako jadalnej, ze względu na toczące się nadal postępowanie w tej sprawie.

Jak powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus, prokuratura przekazała GIS listę firm, które mogły używać niejadalną sól jako jadalną do wykorzystania służbowego, a nie po to, aby ją ujawniać publicznie. "Jest to dokument pochodzący z postępowania przygotowawczego" - dodała.

Państwowy Instytut Weterynaryjny w Puławach i Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego w Warszawie sprawdzają skład soli i ewentualną zawartość w niej szkodliwych substancji. Przygotowana zostanie analiza ryzyka spożywania podrabianej soli.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Iza 2012-03-20 17:42:29

  Gdzieś wyczytałam ,że m.in stosowały tę sól Pudliszki, Winiary i Knorr. Rozumiecie dlaczego nie ujawnia prokuratura tych informacji , bo to duże firmy i znane, Mogłyby dużo stracić.

 • SKANDAL 2012-03-06 14:31:14

  SKANDAL!!! Mam nadzieje, że dzieci prokuratorów jadały produkty z dodatkiem tej soli...

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,49

 • Śr

  2,94

 • Min

  0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9753

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane