Prokuratura prowadzi śledztwo przeciwko osobom prowadzącym oszukańcze sklepy internetowe

Autor: PAP 25 maja 2017 11:56

Prokuratura Okręgowa w Warszawie nadzoruje śledztwo przeciwko 3 osobom prowadzącym oszukańcze sklepy internetowe "homecom.pl", "junon.pl", "alphaterm.pl" i "warmcom.pl". Sprawcy oferowali produkty z branży wyposażenia wnętrz.

Na polecenie prokuratora funkcjonariusze śródmiejskiej Komendy Rejonowej Policji Warszawa I zatrzymali 3 osoby odpowiedzialne za prowadzenie sklepów. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty wyłudzenia pieniędzy na szkodę klientów, którzy zapłacili za zamówiony towar, lecz go nie otrzymali. Ofiarą oszustów padło 145 osób, a łączna wartość wyłudzonych pieniędzy sięgnęła ok. 280 tysięcy złotych.

Przestępstwa zarzucone podejrzanym zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Podejrzani trafili do aresztu. Na wniosek prokuratora podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

Na poczet kar i obowiązku naprawienia szkody zabezpieczono majątek zatrzymanych, w postaci pieniędzy i udziałów w spółkach prawa handlowego. Zajęto także działkę w podwarszawskiej miejscowości, która należy do żony jednego z podejrzanych.

Do śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie zostały dołączone postępowania z 75 prokuratur i jednostek Policji z całego kraju, gdzie pokrzywdzeni składali zawiadomienia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,45

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane