Prologis przejął centrum logistyczne Castoramy

Property News 26 listopada 2014 12:24

Prologis European Properties Fund II zakupił obiekt logistyczny Castoramy w Strykowie. Inwestycja o powierzchni 50 tys. mkw. należała dotychczas do Invesco Real Estate.

Obiekt o powierzchni 50 000 metrów kwadratowych, którego nazwa została zmieniona na Prologis Park Stryków II, jest w 100 procentach wynajęty firmie Castorama. Park zlokalizowany jest 18 kilometrów na południowy zachód od centrum Łodzi i 2 kilometry od skrzyżowania autostrady A1/E75 (Gdańsk-Wiedeń) z autostradą A2/E30 w kierunku Berlina.

Jest to kolejna transakcja z Invesco Real Estate, po wcześniejszym zakupie w lipcu, przez PEPF II dwóch obiektów logistycznych o łącznej powierzchni 94 200 metrów kwadratowych w Polsce i na Węgrzech.

- Ten zakup był wyjątkową okazją do nabycia wysokiej jakości nieruchomości - powiedział Ben Bannatyne, dyrektor regionalny Prologis w Europie Środkowej i Wschodniej. - Budynek uzupełnia dotychczasowe portfolio PEPF II i odpowiada na rosnące zapotrzebowanie na obiekty logistyczne w strategicznych lokalizacjach w Polsce - dodaje.

- Sukces sprzedaży budynku Castoramy potwierdza rosnące zapotrzebowanie na kluczowe obiekty wśród inwestorów instytucjonalnych w Polsce. Analizując ten popyt, w zestawieniu z celami inwestycyjnymi klientów, uznaliśmy, że jest to optymalny czas, aby sprzedać ten wysokiej jakości budynek. Niemniej jednak region Polski Centralnej wciąż pozostaje w centrum naszych działań inwestycyjnych - powiedział Tomas Picha, Director, CEE Transactions w Invesco Real Estate.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,56

  • Min

    0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane