PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Prologis: Rośnie zapotrzebowanie na magazyny dla branży FMCG

www.portalspozywczy.pl 18 listopada 2013 14:33

Wśród największych najemców obiektów magazynowych znajdują się aktualnie sieci handlowe, jednak w strukturze klientów centrów dystrybucyjnych dynamicznie wzrasta także liczba sieci dyskontowych, firm z branży FMCG oraz sektora e-commerce - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Bartosz Mierzwiak, senior vice president, market officer Prologis w Polsce.

To jak wygląda magazyn budowany dla firmy z branży FMCG zależy przede wszystkim od rodzaju towarów jakie mają być w nim przechowywane. Jeśli są to produkty, które nie muszą być składowane w specjalnych warunkach np. w chłodniach, to zazwyczaj wykorzystywana jest standardowa, nowoczesna powierzchnia magazynowa klasy A. Niektóre firmy ze względu na specyfikę przetrzymywanych towarów potrzebują natomiast pomieszczeń o wzmocnionych ścianach, czy dodatkowym zabezpieczeniu przeciwpożarowym, które są przystosowane do składowania określonego typu produktów. W niektórych magazynach musi się także znaleźć strefa produkcji re-packingowej, czyli przepakowywania produktów i połączenia ich z materiałami promocyjnymi - tłumaczy Bartosz Mierzwiak.

Ekologiczne rozwiązania generują dodatkowe oszczędności operacyjne. Dlatego firmy decydują się na stosowanie zwiększonej izolacji cieplnej, energooszczędnego oświetlenia uruchamianego poprzez czujki ruchu oraz profesjonalnych rozwiązań dotyczących gospodarowania odpadami, czy też rozbudowanych systemów opomiarowania i zautomatyzowania budynku umożliwiających inteligentne zarządzanie zużyciem mediów.

- Jeden z budynków na terenie Prologis Park Wrocław V został właśnie ukończony zgodnie z wytycznymi firmy Tradis, należącej do Grupy Eurocash, zajmującej się dystrybucją artykułów spożywczych i chemiczno-kosmetycznych. Magazyn został podzielony na trzy strefy o różnej temperaturze, w części gdzie będzie zlokalizowana mroźnia podłogi, ściany i izolacja dachu zostały specjalnie uszczelnione. Wysokość w świetle została zwiększona do 10,70 m, a obszar funkcjonalny połączony ze strefą biurową i socjalną. Na terenie obiektu znajduje się specjalny pokój do ładowania akumulatorów, sam budynek został zaś dodatkowo zabezpieczony, wyposażony w urządzenia monitorujące i ochronę - opisuje przedstawiciel firmy Prologis.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    10,29

  • Śr

    5,96

  • Min

    3,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane