Promag: E-handel powinien inwestować w rozwiązania, które pozwolą na optymalizację procesów kompletacji

Autor: pr 22 lutego 2016 12:11

Zdaniem Karoliny Tokarz wiceprezes zarządu w firmie Promag, która specjalizuje się m.in. w rozwiązaniach logistycznych dedykowanych e-commerce, procesy logistyczne w handlu tradycyjnym oraz w sprzedaży internetowej na ogół realizowane są w sposób bardzo podobny. Niemniej jednak przedsiębiorstwa sprzedające swoje produkty online borykają się z nieco inną skalą problemów, a co za tym idzie wymagają też innego podejścia i wdrażania różnych rozwiązań.

- Przedsiębiorstwa specjalizujące się w e-handlu powinny inwestować w rozwiązania, które pozwolą im przede wszystkim na optymalizację procesów kompletacji, ograniczą liczbę pomyłek i zwiększą efektywność realizowanych procesów - mówi Karolina Tokarz.

W e-commerce bardzo dobrze sprawdza się m.in. połączenie systemów składowania w postaci regałów półkowych DIMAX, regałów paletowych PHR lub APR oraz pomostów magazynowych z systemami transportu wewnętrznego w postaci przenośników pionowych i poziomych. Zwłaszcza, jeśli są one zintegrowane z systemem WMS, czyli specjalnym systemem do zarządzania pracą całego magazynu. I właśnie na takie rozwiązania decyduje się coraz więcej polskich firm.

Dobrym przykładem jest tutaj np. firma M.B.B. Logistics ze Słubic, która specjalizuje się w usługach logistycznych dla branży e-commerce w Niemczech. W nowo powstałym magazynie o powierzchni 5 800 m kw. PROMAG S.A. zainstalował trzypoziomowy system magazynowy na bazie tzw. regałów półkowych DIMAX, który dodatkowo w 2016 roku zostanie połączony z automatycznym systemem transportu poziomego. Dzięki temu przepustowość całego systemu wyniesie 1500 pojemników/h. Rozwiązanie to uwzględnia dalszy rozwój firmy i zostało zaprojektowane w taki sposób, aby obsłużyć do 15 000 przesyłek dziennie.

Bonito.pl posiada magazyn obsługujący 150 000 zamówień miesięcznie. Może on pomieścić aż 1 000 000 mln egzemplarzy książek.

 - Doszliśmy do wniosku, że najlepszą opcją będzie instalacja regałów półkowych DIMAX oraz paletowych PHR obsługiwanych za pomocą drabin magazynowych. Dodatkowo, regały półkowe zostały wyposażone w specjalne siatki, które zabezpieczają książki przed przewracaniem się i spadaniem z półek– mówi Karolina Tokarz z firmy Promag S.A.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane