PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Promenada przejdzie w ręce nowego właściciela

Autor: dlahandlu.pl 7 grudnia 2010 12:57

Promenada przejdzie w ręce nowego właściciela

Zgodnie z decyzją Prezes Urzędu spółka MD Poland I może kupić Centrum Handlowe Promenada. MD Poland I należy do grupy kapitałowej Atrium European Real Estate Limited, która jest m.in. właścicielem centrów handlowych w kilkunastu miastach Polski, w tym Reduta i Targówek w Warszawie. Właścicielami CH Promenada są spółki Savana Investments i Poldrim - posiadające również centra handlowe w Gdańsku, Łodzi, Toruniu i Sosnowcu.

Prezes UOKiK wyraziła również zgodę na utworzenie wspólnego przedsiębiorcy przez HEPP IV Management oraz Neinver Polska. Uczestnicy koncentracji prowadzą działalność m.in. w zakresie kupna, sprzedaży, wynajmu oraz zarządzania nieruchomościami. Celem transakcji jest posiadanie przez jej uczestników 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym spółki Neinver, która jest właścicielem centrum handlowego Galeria Malta w Poznaniu.

Po przeprowadzeniu postępowań antymonopolowych Prezes Urzędu uznała, że koncentracje nie doprowadzą do istotnego ograniczenia konkurencji.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane