PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Promocyjne ceny w Media Expert wyższe niż przed wyprzedażą

Autor: pieniadze.gazeta.pl 24 września 2014 14:18

"Czyszczenie magazynów", "totalna wyprzedaż" - takimi hasłami kuszą sklepy internetowe. Czy to zawsze okazja? Gazeta.pl sprawdziła na przykładzie ostatniej promocji w Media Expert - niektóre produkty były droższe niż przed wyprzedażą.

Za sprawą wpisu jednego z użytkowników serwisu Wykop, w ostatnim czasie zrobiło się głośno o akcji "Czyszczenie magazynów", zorganizowanej przez sklep Media Expert. Jak informował jej regulamin, przedmiotem trwającej od 11 do 17 września promocji były niższe ceny na wybrane produkty.

Iinternautę zainteresował 32-calowy telewizor marki LG. Jednak zanim zdecydował się na zakup, postanowił przy użyciu pamięci podręcznej wyszukiwarki Google sprawdzić jego cenę obowiązującą kilka dni wcześniej. Okazało się, że ten sam produkt sprzedawany poza promocją był tańszy o 109 zł.

Dziennikarze "GW" wybrali losowo dziesięć produktów i porównali ich ceny przed i w trakcie promocji "Czyszczenie magazynów". Jeden z nich - wspomniany już telewizor LG - rzeczywiście okazał się droższy niż trzy dni wcześniej, natomiast przy pozostałych dziewięciu zobaczyli przekreślone ceny sugerujące sporą obniżkę, były one jednak wyższe niż obowiązujące w tym samym sklepie przed kilkoma dniami.

Jak zaistniałą sytuację tłumaczą przedstawiciele firmy? Ich zdaniem drobne wahania cen spowodowane są koniecznością przywrócenia cen bazowych poszczególnych produktów przed wprowadzeniem nowej akcji wyprzedażowej. Niższa cena przed aktualną wyprzedażą może wynikać z faktu, że produkt ten był wcześniej przeceniony w ramach innych promocji.  - W ofercie www.mediaexpert.pl jest kilkanaście tysięcy produktów, których ceny warunkuje popyt i podaż, zmiany kursów walut i cen producenckich. Wszystkie te czynniki wpływają na poziom cen i choć w zdecydowanej większości ceny obniżamy, to może się zdarzyć, że niektóre modele drożeją - tłumaczy na łamach "GW" Michał Mystkowski, rzecznik prasowy Media Expert.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • gimba 2015-04-01 00:06:58

  Akurat to mediaexpert nie bardzo wyszło, a jak poczytałem na ich forum gowork.pl/opinie_czytaj,726855 to mają w ogóle o wiele wieksze problemy..

 • krecha 2014-09-29 12:34:19

  Wszystkie sieci tak robią, bo produkty są w różnych promocjach ustalanych od ceny bazowej i czasem może być tak że jak wchodzi nowa promocja, to cena jest wyższa niż parę dni wcześniej. Wiem to z praktyki :)

 • fallon 2014-09-28 02:21:09

  no własnie uważacć trzeba, chociaż jesli to prawda, bo sa rózne przeceny od różnych cen, to nieładnie tak.

ZOBACZ WSZYSTKIE (5)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  18,99

 • Śr

  15,85

 • Min

  9,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7436

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane