PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Property Forum 2012: Adept Investment ma 13 projektów w małych miastach

Property News 19 września 2012 21:15

- Obecnie mamy 13 projektów w miastach liczących od 15 do 45 tysięcy mieszkańców. Pierwsze dwa obiekty, które będziemy otwierali w przyszłym roku, to Park Handlowy Łask i Park Handlowy Łowicz - powiedział Michał Oziębała, prezes Adept Investment podczas Property Forum 2012.


Są to parki handlowe o powierzchni najmu około 4,5 tys. mkw. - Mamy operatora spożywczego i rtv-agd. Jeśli chodzi o branżę pozaspożywczą i pozaelektroniczną, w parkach będzie kilka lokali nieprzekraczających 400 mkw. - mówił Michał Oziębała, prezes Adept Investment.

Mają to być to lokale zajmowane przez takie branże jak: obuwnicza, dyskontowa sieć fashion, apteka, drogeria czy pralnia.

Szef Adept Investment wyjaśniał, że decyzja o budowie małych obiektów handlowych w niewielkich miastach zapadła ponad dwa lata temu, bo firma uznała, że duże aglomeracje będą wkrótce zajęte przez dużych deweloperów i nie widziała tam dla siebie niszy. Prezes Oziębała ocenił, że nie ma zagrożeń w inwestowaniu w małych miastach.

- My budujemy parki handlowe, które będą uzupełniały miejscowe, małe obiekty handlowe i będą miejscem zakupów dla mieszkańców tych miast i okolic. Uważamy, że nie ma problemu z tymi inwestycjami pod względem komercjalizacji oraz finansowania i nie widzę zagrożeń w inwestowaniu w tego typu obiekty. Są to małe projekty i jeśli najemca postanowi wyjść z danej lokalizacji, lokali jest na tyle mało, że nie widzimy problemu w tym, by były skomercjalizowane. W tych parkach nie będzie białych plam - powiedział Michał Oziębała.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • uraks 2012-10-11 11:16:26

  Dzięki za info - faktycznie wyceny hal są korzystne. Jartom znam od dawna - ale tylko dzięki analizom rynku. Co ciekawe - ich wszystkie przewidywania w 100% się sprawdziły, a tego chyba mało kto się spodziewał. Czytaliście ich ostatnie raporty dotyczące rynku?

 • truks 2012-09-20 11:30:11

  Generalnie dla nieruchomości komercyjnych ten rok można ocenić jako bardzo dobry, a spodziewano się odwrotnego stanu rzeczy. Myślę, że głównie jest to zasługa agencji takich jak Jartom, które aktywnie zawierały transakcje - jeśli ostatnie tygodnie roku będą wyglądały podobnie, to 2012 rok będzie można ocenić pozytywnie.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  7,45

 • Śr

  4,24

 • Min

  2,97

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7436

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane