PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Property Forum 2012: Gemini Holdings zapowiada inwestycję w Zakopanem

Property News 19 września 2012 18:38

- Nasze przyszłe projekty to między innymi Kraków, ale nie będziemy tam szaleć. Mamy plany wybudowania tam w ścisłym centrum obiektu, który będzie miał około 15 tys. mkw. Myślimy też o Zakopanem, gdzie mamy grunt również w bardzo dobrej lokalizacji. Mogę zdradzić, że w samym sercu miasta - powiedział Krzysztof Gaweł, prezes GREM Gemini Real Estate Management, podczas Property Forum 2012.


Uczestnicy debaty dotyczącej centrów handlowych, a odbywającej się w ramach Property Forum 2012, dyskutowali m.in. na temat tego czy inwestycje w centra handlowe w małych miastach to konsekwencja tego, że po prostu w dużych i średnich miast nie ma już miejsca na nowe obiekty handlowe.

- Na dzisiaj wydaje się, że wiele miast w Polsce jest już nasyconych. Można powiedzieć, że Gemini Holdings idzie jeszcze troszeczkę poprzednim tropem, bo my się plasujemy w miastach może nie największych, ale w średnich na południu Polski. Nasze przyszłe projekty to między innymi Kraków, ale nie będziemy tam szaleć. Mamy plany wybudowania tam w ścisłym centrum obiektu, który będzie miał około 15 tys. mkw. Myślimy też o Zakopanem, gdzie mamy grunt również w bardzo dobrej lokalizacji. Mogę zdradzić, że w samym sercu Zakopanego - mówił podczas debaty Krzysztof Gaweł, prezes GREM Gemini Real Estate Management.


Prezes Gaweł ocenił, że raczej nie ma szans na budowę kolejnych dużych centrów handlowych na przykład w Katowicach, ale wskazał też, że miasto miastu nierówne, bo Warszawę uznał za nieprzewidywalną i ocenił, że generalnie rozwój sytuacji w stolicy, ale nie tylko, będzie zależał od tego jak będzie rosła siła nabywcza Polaków. Ujawnił ponadto, że Gemini Holdings przymierza się do inwestycji na Górnym Śląsku.
- Tychy są miastem, w którym również planujemy w najbliższym czasie, czyli w okresie 1-1,5 roku, rozpoczęcie budowy. Tam chcemy stworzyć duże centrum handlowe. Mamy bardzo dobrą lokalizacje w towarzystwie Staurna , Obi i Tesco. Wspólnie z hipermarketem planujemy stworzyć projekt, który będzie na początku dużą galerią z hipermarketem, a następnie chcemy go rozbudować w retail parki . Myślę, że dzisiaj jest po prostu czas na rozwój w średnich miastach , a czy będą powroty do dużych miast to pokaże przyszłość - mówił Krzysztof Gaweł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • derby 2012-11-28 11:39:23

  W okolicach Krakowa warto zainwestować w hale magazynowe - kilka stoi z bardzo dobrą wyceną. Specjaliści twierdzą, że 2013 będzie okresem wzrostów. Jak sądzicie? Przykład - hale.jartom.com/nieruchomosci/Nowoczesny-obiekt-produkcyjno-magazynowy-Myslenice-2819ahis,61,hale,hp,s,6,,,

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,90

 • Śr

  3,50

 • Min

  2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane