Property Forum 2014: Zachodni najemcy chcą wejść do centrów w mniejszych miastach

Property News 22 września 2014 20:20

Jesteśmy obserwowani przez zachodnich najemców, którzy próbują wejść ze swoimi pionierskimi konceptami do centrów handlowych w małych miastach - mówiła Ewa Szafrańska-Mądry, dyrektor zarządzająca Balmain Asset Management CEE, podczas odbywającego się w Warszawie IV Property Forum.

Pula najemców, która na polskim rynku wynajmuje powierzchnie handlowe jest na tyle bogata, że nawet w miejscowościach większych niż 50 tys. mieszkańców, gdzie istnieje szansa zbudowania drugiego retaile parku lub drugiego centrum typu convenience, można liczyć na wzbogacenie oferty obydwu placówek handlowych w sposób komplementarny.

- Taki dobór najemców opiera się zwykle na schemacie posiadania przedstawiciela branży modowej, obuwniczej, aptekarskiej, drogeryjnej, sportowej i spożywczej. Natomiast pula najemców jest na tyle szeroka, że możemy dobierać tenant mix dzieląc najemców na poszczególne placówki lub wymieniając ich w centrach. Do wyboru mamy z reguły po dwóch, trzech najemców z każdej branży - wyjaśnia Ewa Szafrańska-Mądry, dyrektor zarządzająca Balmain Asset Management CEE.

Przeczytaj także:

To z kolei powoduje zainteresowanie najemców zagranicznych. - Jesteśmy obserwowani przez rynki zachodnie i ich najemców, którzy mają coraz większy apetyt na polski rynek. Coraz więcej marek bada i próbuje wejść do centrów handlowych w małych miastach ze swoimi pionierskimi konceptami.
Są to głównie najemcy z Niemiec, Austrii, z Wielkiej Brytanii i Hiszpanii.

- W tych krajach rynek małych centrów handlowych jest silnie rozwinięty i siłą rzeczy firmy kierują swoją ekspansję w stronę Europy Środkowo- Wschodniej, a Polska jako kraj silny gospodarczo, najbardziej rozwinięty handlowo i komercyjnie jest celem numer jeden - dodała Ewa Szafrńska-Mądry, dyrektor zarządzająca Balmain Asset Management CEE.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • megalerie.pl 2014-09-28 10:22:16

  Wydaje się że polski rynek potrzebuje nowych rozwiązań i świeżej oferty w branży centrów i galerii handlowych !

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,99

 • Śr

  3,85

 • Min

  0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9324

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane