PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Property Forum Wrocław: Wrocławskie centra w rozbudowie

Property News 26 listopada 2012 12:44

Rynek nowoczesnej powierzchni handlowej na Dolnym Śląsku to blisko 560 tys. mkw., co daje mu czwartą pozycję w kraju. Nowoczesny handel w tym regionie koncentruje się głównie we Wrocławiu, gdzie znajduje się 18 obiektów handlowych, z czego tradycyjne centra handlowe stanowią 84 proc. powierzchni - wynika z informacji przedstawionych na Property Forum Wrocław.

Największymi centrami handlowymi w mieście są Park Handlowy Bielany, Magnolia Park, Auchan Bielany oraz Pasaż Grunwaldzki. W 2012 roku dołączyła do nich galeria Sky Tower.

Wrocławski rynek charakteryzuje się najwyższym wskaźnikiem nasycenia powierzchnią handlową ze wszystkich głównych aglomeracji w Polsce. Wskaźniki ten wynosi 728 mkw. na 1000 mieszkańców przy średniej dla ośmiu największych aglomeracji na poziomie ok. 527 mkw. na 1000 mieszkańców - wynika z danych firmy Colliers.

Przeczytaj także:

O ile właściciele istniejących centrów handlowych w tym mieście planują ich rozbudowę, o tyle deweloperom nowych projektów często brakuje odwagi powiedzenia inwestycyjnego tak.

Poza rozbudową PH Bielany, na lata 2013-2014 zaplanowano powiększenie CH Magnolia Park. Wciąż na etapie planów pozostaje zaś rozbudowa centrum handlowego spółki Echo Investment.

Zupełnie nowe projektu handlowe planują m.in. Unibal-Rodamco i Mayland RE. Pierwszy z deweloperów zamierza wybudować galerię połączoną z dworcem autobusowym przy ul. Suchej. Z kolei Mayland chce zagospodarować pod kompleks handlowo-rozrywkowy z hotelem i biurami tereny we wrocławskiej dzielnicy Gądów, u zbiegu ulic Na Ostatnim Groszu, Legnickiej i Horbaczewskiego.

Jak wynika z danych agencji Colliers, na koniec pierwszej połowy 2012 roku współczynnik dostępnej powierzchni we wrocławskich centrach handlowych kształtował się na poziomie 2,7 proc., odnotowując niewielki wzrost w porównaniu do końca 2011 roku.

Stawki czynszu we wrocławskich centrach handlowych za najlepsze lokale o powierzchni ok. 100 mkw. kształtują się w przedziale 40-60 euro za mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane