PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Proste i bezpieczne płatności w e-commerce

Autor: Rafał Szczechura, SIX Payment Services 26 stycznia 2015 15:07

Proste i bezpieczne płatności w e-commerce

E-commerce od dawna jest elementem gospodarczej rzeczywistości. Wielu konsumentów docenia wygodne, nieograniczone zakupy w sieci po zamknięciu sklepów. Z przesyłką pod same drzwi. Za pośrednictwem mobilnych platform zakupowych, sprzedaży wysyłkowej czy Internetu - obroty w handlu online rosną co roku i tendencja ta z pewnością utrzyma się także w przyszłości.

Niezależnie od tego, jakiej wielkości jest firma oferująca zakupy online, warto poszukać dopasowanego rozwiązania płatniczego, odpowiadającego dokładnie potrzebom prowadzonego biznesu.

Proces wyboru odpowiedniego operatora płatności e-commerce polega zazwyczaj na wartościowaniu i ocenie określonych kryteriów przez właściciela sklepu online. Jeżeli analizujemy koszty usługi, to powinniśmy również ocenić funkcjonalność oraz potencjał sprzedażowy jaki daje zamawiany system płatności on-line. Jako przykład można podać obsługę wielu walut i języków w przypadku sklepów oferujących swoje produkty poza granicami jednego kraju. Oczywiście powinniśmy sprawdzić jaka jest dostępność określonych form płatności, tzn. jakie karty płatnicze będziemy mogli akceptować, czy również przelewy bankowe, elektroniczne portmonetki lub inne formy lokalne i międzynarodowe. Jeśli zajmujemy się sprzedażą telefoniczną, to warto zweryfikować w jaki sposób system płatniczy obsługuje tego typu transakcje. Poza tym, ważna jest funkcjonalność interfejsu obsługiwanego przez sklep. Dla podmiotów działających globalnie nie bez znaczenia jest skala działalności operatora płatności, ponieważ współpracując z agentem rozliczeniowym działającym na rynku międzynarodowym klient korzysta z benefitów scentralizowanego modelu współpracy oraz odpowiedniej wiedzy i doświadczenia zdobytych przez operatora na rynkach zagranicznych. Dla mniejszych sklepów internetowych istotnym może okazać się dostosowanie oferty do ich specyficznych potrzeb, a wręcz możliwość wyboru konkretnych funkcji spośród szerokiego portfolio usług.
Dlatego tak ważna jest wstępna analiza potencjalnych rozwiązań. Możemy zapoznać się z dostępnymi rekomendacjami, porozmawiać z innymi akceptantami kart płatniczych i oczywiście dokładnie przeczytać proponowaną umowę współpracy wyjaśniając nurtujące nas kwestie podczas rozmów handlowych.

Jak w przypadku każdego rodzaju płatności, tak w sektorze e-commerce kluczowa jest kwestia bezpieczeństwa płatności. Zapobieganie oszustwom w płatnościach online ma na celu wykrywanie w porę przypadków bezprawnego używania kart płatniczych. Uznany i sprawdzony system wczesnego wykrywania pozwala na precyzyjną ocenę i analizę przypadków podejrzanego użycia kart płatniczych. W celu wczesnego wykrywania transakcje analizowane są w czasie rzeczywistym i w razie potrzeby podejmowane są odpowiednie działania. Warto sprawdzić, czy potencjalny operator płatności takie standardy bezpieczeństwa oferuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,62

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane