Protest Inicjatywy Pracowiniczej przeciw Amazonowi

Autor: gazeta.pl 14 września 2015 08:49


Kilkanaście osób protestowało w centrum Poznania przeciw polityce firmy Amazon. Protest stacjonarny zorganizowała Inicjatywa Pracownicza przy okazji Międzynarodowego Spotkania Pracowników Amazona - podaje gazeta.pl

Na ulotce rozdawanej przy okazji protestu przeciw Amazonowi czytamy:

"W Amazonie tysiące ludzi pracuje za niską płacę i pod dużą presją. Osoby zatrudnione przez agencje żyją w ciągłej niepewności. Pracownicy dostają negatywne oceny, choć często przestoje nie wynikają z ich winy. Mają się bać zwolnień, nieprzedłużenia umowy - i pracować szybciej. Dobrze wiadomo, że w wielu innych dużych zakładach pracy z Poznania i okolic, zwłaszcza z sektora logistyki i produkcji, warunki pracy nie zawsze są lepsze. Jako pracownicy mówimy, czas to zmienić: Jesteśmy ludźmi, a nie dodatkami do maszyn, skanerów i komputerów. (...)

Jesteśmy przekonani, że gdyby nie protesty i niezadowolenie załogi, to nie byłoby poprawy warunków pracy. Pracodawcy zrobią wszystko, by zmarginalizować nasze działania, i udają, że nie widzą rosnącego rozczarowania, przemęczenia i rozgoryczenia pracowników".

W związku z protestem stanowisko przedstawiła też firma Amazon:

(...) to, co nas interesuje, to że kilka tysięcy naszych pracowników obecnie zatrudnionych i pracujących w Polsce korzysta z możliwości rozwoju, który oferujemy, stabilności zatrudnienia, atrakcyjnych pensji i świadczeń, w tym prywatnej opieki medycznej, darmowego transportu czy finansowania edukacji. Przyciągnięcie takiej rzeszy pracowników nie byłoby możliwe, gdyby Amazon nie był uczciwym i atrakcyjnym pracodawcą. Wszystkie osoby zainteresowane warunkami pracy panującymi w centrach logistycznych zapraszamy na cykliczne dni otwarte - w wycieczce może uczestniczyć każdy. Nie ma lepszego sposobu pozwalającego sprawdzić, jakie naprawdę są warunki pracy w Amazonie niż odwiedzenie naszego centrum."

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,58

  • Śr

    3,45

  • Min

    2,38

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane