Protest pod siedzibą zarządu Lidla

Autor: NSZZ Solidarność 9 września 2014 10:10

Protest pod siedzibą zarządu Lidla

9 września przed siedzibą zarządu spółki Lidl Polska w Tarnowie Podgórnym koło Poznania zostanie przeprowadzona akcja protestacyjna przeciwko łamaniu praw pracowniczych i związkowych w tej sieci handlowej.

- To już kolejny etap kampanii Solidarności skierowanej przeciwko nagannym praktykom stosowanym w Lidlu. Dotychczasowe próby skłonienia tego pracodawcy do rozpoczęcia dialogu społecznego nie przyniosły skutku. Dlatego postanowiliśmy wykrzyczeć nasze postulaty przed siedzibą spółki, aby zarząd na pewno je usłyszał - mówi Alfred Bujara, przewodniczący handlowej Solidarności.

Konflikt w Lidlu trwa od wielu miesięcy. W styczniu ubiegłego roku pracownicy tej sieci założyli organizację związkową Solidarności. W grudniu 2013 roku przewodnicząca zakładowej organizacji związkowej w Lidl Polska Justyna Chrapowicz i jej zastępca Artur Szuszkiewicz otrzymali wypowiedzenia z pracy. Zdaniem Solidarności zwolnienie liderów związkowych było bezprawne.

W lutym 2014 roku NSZZ Solidarność zorganizowała ogólnopolską akcję protestacyjną polegającą na bojkotowaniu sklepów Lidl. W kolejnych miesiącach przed sklepami tej sieci w całej Polsce były organizowane akcje ulotkowe oraz happeningi polegające na płaceniu za zakupy groszówkami.

Do końca września trwać będzie internetowa kampania Solidarności i Uni Global, światowej federacji związków zawodowych zrzeszających m.in. pracowników handlu. Polega ona na wysyłaniu drogą elektroniczną petycji w sprawie sytuacji w polskich sklepach Lidl do centrali sieci w Niemczech.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • lol 2014-09-13 19:18:22

  Dobrze ze ich wyrabali. Czasy komuny i stojacej w opozycji solidarnosci minely. Teraz trzeba pracowac a nie zakladac zwiazki ktorych glownym celem jest chronienie wlasnej d...y

 • PK 2014-09-10 10:57:30

  Nie ma co biadolić, ale trzeba zlikwidować koryto. Zabierają średnio połowę pensji, z czego najwięcej pracownikom. Dzięki temu mamy bezroboście - mus emigracji, a w przyroście naturalnym zajmujemy 214 miejsce na świecie! Mamy tylko taki mały problem, że nie mamy polskich elit - zostały wybite, kraj ograbiony, zainstalowano władze tworzące nowego człowieka. Skutek taki, że mamy Polaków (garstka) i dzieci narodu polskiego (copyright Wyszyński). To, co najpilniejsze na dziś to proste, przejrzyste, sprawiedliwe prawo, w tym podatkowe. Niskie bezrobocie = indywidualnie negocjowane umowy = brak "wyzysku".

 • A. Stępkowski 2014-09-10 08:07:09

  To jest robota Niemców, to oni uważali i uważają Polaków za niewolników i wiedzą, że mogą wycisnąć z nas dużo. Tylko zapominają się, że Polak ma swoją godność i prędzej czy później potrafi się wkurzyć. Nasze organy takie jak inspekcje pracy udają, że nic się nie dzieje, ponieważ zmniejsza się bezrobocie a podatki z działalności handlowej marketów wpływają do budżetu.

  Takie przykłady jak Lidl mogę podać kilka, jak spółka Niemiecka Terra, gdzie kierowcom każą prowadzić autobusy i pojazdy ciężarowe od 30-40 godzin nonstop, a za szkody komunikacyjne obciżają kierowców.

ZOBACZ WSZYSTKIE (6)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8676

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane