PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Protest przed marketem Auchan

Autor: gazeta.pl 24 grudnia 2012 10:08

Przed hipermarketem w Katowicach stanęła szopka z napisem: "Józefa i pasterzy nie ma, bo pracują w Auchan". Związkowcy z "Solidarności" już od kilku lat próbują za pomocą różnych akcji wymóc wcześniejsze zamykanie sklepów w Wigilię. Dobrze, że słucha ich coraz więcej pracodawców - pisze Magdalena Warchała w gazeta.pl.

Kiedy kilka lat temu pojawiły się pierwsze apele o wcześniejsze zamykanie sklepów w Wigilię marudzili właściciele sklepów, dla których każda godzina handlu w grudniu to złote żniwa, a także niektórzy klienci, argumentując, że nie zdążą zrobić świątecznych zakupów. 

Auchan w zeszłym roku zakończył handel o 15, ale w tym roku sieć zdecydowała się pracować do godz. 16. W tym czasie zarobią stosunkowo niewiele, a mogą zniechęcić wielu klientów, którzy zdegustowani, już zachęcają się nawzajem w internecie do bojkotu Auchan - czytamy w gazeta.pl.

Większość sklepów, skracających czas pracy w Wigilię przedłużyła bowiem w zamian godziny otwarcia w przedświąteczny weekend (niektóre, jak Real, nawet do godz. 23). W ten sposób pieką dwie pieczenie na jednym ogniu: kreują swój wizerunek jako sieci wrażliwej na potrzeby pracowników, a jednocześnie zwiększają zyski, bo w sobotni czy niedzielny wieczór odwiedzi ich z pewnością więcej spóźnialskich klientów niż w wigilijne popołudnie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • H 2012-12-25 05:13:26

    zamknąć sklepy w Wigilię!!! i w każdą niedzielę tygodnia!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane