PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Protesty w sprawie otwarcia Biedronki w zabytkowej hali

Autor: Gazeta Wyborcza 7 maja 2010 19:00

Przy starej ul. Fabrycznej w Zielonej Górze powstaje market Biedronka. - Władze zezwalają na zniszczenie architektonicznej perełki Zielonej Góry - alarmuje Towarzystwo Upiększania Miasta i zapowiada protesty - czytamy w Gazecie Wyborczej.

Działka, na której stoi hala runa leśnego, jest w rękach prywatnych. - Wydaliśmy decyzję o warunkach zabudowy i zgodziliśmy się na zmianę sposobu użytkowania hali i utworzenia tam obiektu handlowego o powierzchni do 750 m kw. To nie jest nowa budowa, ale adaptacja już istniejącej hali - opowiada Krystyna Pieżga, naczelnik wydziału planowania przestrzennego i budownictwa w magistracie.

Miejski konserwator zabytków zgodził się na adaptację hali.- Zastrzegliśmy, że sklep nie może być w charakterystycznych dla Biedronki jaskrawych barwach. Na obiekcie będzie mogło wisieć jedynie logo sieci. Elewacja ma być w łagodnych kolorach: groszkowych i odcieniach brązu. Sama wolałbym, aby tam powstała kamienica, ale właściciel chce marketu - wyjaśnia Ciesielska.

Towarzystwo Upiększania Miasta nie zamierza dać za wygraną. Zapowiada zbieranie podpisów pod petycją przeciw inwestycji, przygotowuje happening. Stawianie Biedronki nie podoba się też mieszkańcom. - Biedronka tu niepotrzebna, przecież niedaleko Netto, zaraz obok targowisko - mówią mieszkańcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,62

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane