PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Przebudowa food courtu w Arkadii będzie kosztować 20 mln zł

Autor: dlahandlu.pl 5 lutego 2014 13:38

Przebudowa food courtu w Arkadii będzie kosztować 20 mln zł

7 lutego rozpocznie się przebudowa warszawskiego centrum handlowego Arkadia, dzięki której zostanie powiększona i architektonicznie zmieniona strefa restauracyjna. W ramach przebudowy zaaranżowana zostanie także strefa rekreacyjno-edukacyjna dla dzieci we współpracy z operatorem, z którym obecnie toczą się rozmowy. Na modernizację właściciel centrum handlowego - firma Unibail-Rodamco wyda 20 mln zł.

Przebudowa części parteru, pierwszego i drugiego piętra Arkadii rozpocznie się w pierwszym tygodniu lutego, a jej zakończenie planowane jest na koniec sierpnia 2014. Główna część pierwszego poziomu Arkadii powiększy się o ponad 200 mkw. i 300 miejsc siedzących w strefie restauracyjnej, Będzie to wzrost o 60 proc. z obecnych 500 miejsc siedziących. Remont strefy restauracyjnej nie wiąże się ze zmianą najemców. Projekt przebudowy powstał w grupie projektowej pod kierunkiem pracowni SUD Architekt, a jego autorem jest Jocelyn Frederic Fillard. Wykonawcą przebudowy została polska firma Erdebud, wybrana w drodze otwartego przetargu.

Strefa dziecięca, znajdująca się na drugim piętrze, jest planowana jako koncept, dający edukacyjną rozrywkę w powiązaniu z rekreacją oraz wykorzystaniem technologii interaktywnych. Będzie stanowić też duży plac zabaw, na przestrzeni do 1000 mkw. Rozważane są koncepcje zarówno bezpłatnego placu zabaw dla dzieci, jak i płatnej części, prowadzonej przez najemcę - park zabaw dla dzieci oraz współpracy z partnerem edukacyjnym, np. Muzeum Nauki Kopernik.

Podczas siedmiu miesięcy trwania remontu działanie strefy food courtu i innych najemców Arkadii nie zostanie zakłócone. Dostępność oferty i płynność otwarć podczas zmian zostanie zachowana, prace będą przebiegały głównie w nocy, stopniowo, poszczególnymi strefami. W efekcie przebudowy powiększą się operujący bezpośrednio pod strefą restauracyjną najemcy na linii od Grycana do Apartu - łącznie osiem lokali powiększy się o nieco ponad 200 mkw. powierzchni użytkowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane