Przed nami pierwsza niedziela bez handlu. Które sklepy wydłużyły godziny pracy?

www.portalspozywczy.pl 8 marca 2018 12:06

Przed nami pierwsza niedziela bez handlu. Które sklepy wydłużyły godziny pracy? Fot. Shutterstock.com

Pierwsza niedziela, podczas której obowiązywać będzie zakaz handlu, wypada 11 marca. Sieci handlowe przygotowały się do zmian - część z nich wydłuża godziny pracy w piątki i soboty poprzedzające niedziele, podczas których nie będzie można handlować. Które sklepy wydłużyły godziny pracy?

Auchan
Sklepy Auchan od 1 marca zmieniają godziny otwarć w soboty - od godz. 7.00. Zamknięcia sklepów pozostają bez zmian - chyba, że lokalnie Galeria Handlowa podejmie decyzję o późniejszym zamknięciu - wtedy hipermarket się dostosuje. W takim przypadku będziemy lokalnie informować klientów w sklepie poprzez plakaty oraz na stronie www.auchan.pl – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Dorota Patejko, dyrektor komunikacji i CSR sieci handlowej Auchan. 

Biedronka
Sieć wydłuży godziny otwarcia sklepów w każdy piątek i sobotę o godzinę, dzięki czemu będą one czynne przynajmniej do godz. 22.00. Część sklepów w wybranych lokalizacjach będzie czynna nawet do godz. 23.00.

Czytaj także: Biedronka wydłuży godziny otwarcia sklepów i zwiększy liczbę promocji w tygodniu

E.Leclerc
E.Leclerc tworzy grupa niezależnych przedsiębiorców, a każdy sklep działający pod szyldem marki jest odrębnym podmiotem. W związku z wejściem w życie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, poszczególne sklepy E.Leclerc podejmą decyzję odnośnie ewentualnych zmian godzin otwarcia w pozostałe dni we własnym zakresie – informuje sieć E.Leclerc. 

Kaufland
Markety Kaufland oraz punkty handlowo-usługowe, zlokalizowane w pasażach handlowych marketów, będą nieczynne w niedziele objęte ograniczeniami handlu. Wyjątkiem będą apteki z osobnym wejściem lub okienkiem, przez które prowadzona jest sprzedaż. Większość marketów sieci Kaufland była czynna w godzinach od 7.00 lub 8.00 do maksymalnie 22.00 w zależności od lokalizacji i te godziny pozostają bez zmian – informuje sieć Kaufland. 

Lidl
Aby zapewnić klientom wystarczającą dostępność do naszych sklepów, zdecydowaliśmy się wydłużyć godziny ich otwarcia: w piątki i soboty do godz. 22.00. W poniedziałki jak i w kolejne dni tygodnia sklepy będą czynne od godz. 7.00 rano – mówi Aleksandra Robaszkiewicz, PR Manager Lidl Polska. 

Czytaj także: Lidl odpowiada na zakaz handlu w niedziele akcją "Tania sobota"

Netto 
Do tej pory wybrane sklepy Netto były otwarte od godz. 6:00 do godz. 21.00 lub do 22.00. Teraz wszystkie placówki, w piątki i soboty przez wolnymi niedzielami, będą czynne od 6:00 do 22:00. W pozostałe dni – bez zmian – informuje sieć Netto. 

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    13,99

  • Śr

    7,24

  • Min

    3,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane